Szkoła Wajdy prezentuje się w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 12:35
Z roku na rok Szkoła Wajdy coraz wyraźniej obecna jest na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jej studenci pokazują filmy dokumentalne i fabularne, uczestniczą w wydarzeniach branżowych.
Audio
  • Szkoła Wajdy prezentuje się w Krakowie (Fajny film/Trójka)
Szkoła Wajdy prezentuje się w Krakowie
Foto: Glow Images/East News

- W ostatnich latach prezentowaliśmy się szczególnie w konkursach dokumentalnych, w tym roku mamy wyjątkowo dużo fabuł. W konkursie polskim aż trzy tytuły, wszystkie rozwijane w ramach naszego programy Studio Prób, z czego jesteśmy bardzo dumni - mówi Joanna Solecka ze Szkoły Wajdy. Te filmy to filmy: "Mleczny brat" Vahrama Mkhitaryana, "Naturalni" Kristoffera Rusa i "Gry" Macieja Marczewskiego.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Wśród dokumentów ze Szkoły Wajdy na szczególną uwagę zasługują dwa tytuły: "Pieśń pasterza (reż. Vahram Mkhitaryan) i "Superjednostka" (reż. Teresa Czepiec) pierwszy z nich opowiada o życiowych dylematach armeńskiego pasterza Chaczika, drugi - o mieszkańcach ogromnego katowickiego bloku mieszkalnego, w którym, na 15 piętrach, mieszka 3 tys. ludzi.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

(mk)

Czytaj także

Krakowski Festiwal Filmowy: Warszawa, świat polityki i konfliktów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 14:30
- Zaczynamy w niedzielę filmem "Sen o Warszawie" Krzysztofa Magowskiego. To biografia Czesława Niemena, na którą bardzo długo czekaliśmy. Mam wrażenie, że w tym roku składamy hołd Warszawie. Nie tylko ten film jest bardzo warszawski - mówi szef Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karabiny przeciw kibicom. "Mundial. Gra o wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 01:42
"Mundial. Gra o wszystko" to powrót do historii sprzed 32 lat. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Hiszpanii w 1982 roku zbiegły się w czasie ze stanem wojennym w Polsce. O dokumencie, opowiadającym o tych wydarzeniach rozmawialiśmy w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Cannes. "Zwyciężyło kino wielkie i poruszające"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 17:49
- Jestem ucieszony werdyktem jury. Wydaje mi się, że Złota Palma Cannes dla Nuriego Bilge Ceylana za "Zimowy sen" jest w pełni zasłużona. Zobaczyłem ten film przedwczoraj i muszę powiedzieć, że w pełni rozumiem jury - mówi w audycji "Trójkowo, filmowo" Jakub Duszyński z Gutek Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy spacer po muzycznej "Nowej Warszawie"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 12:43
Podczas 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się światowa premiera filmu "Nowa Warszawa" w reżyserii nominowanego do Oscara Bartosza Konopki.
rozwiń zwiń