Talenty Trójki. Aga Woszczyńska: nie nakręciłam filmu pokoleniowego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 17:00
Domeną Agi Woszczyńskiej jest kino, w którym można opisać i zanalizować ludzkie emocje. Taki jest film "Fragmenty", którym zwróciła uwagę jurorów konkursu Talenty Trójki. W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim reżyserka opowiada o kulisach tej produkcji i planach jej promocji w najbliższym czasie.
Audio
  • "Fragmenty" Agi Woszczyńskiej to nie kino pokoleniowe (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Fragmenty Agnieszki Woszczyńskiej
Kadr z filmu "Fragmenty" Agnieszki WoszczyńskiejFoto: vimeo.com

Za swój dyplomowy film "Fragmenty" absolwentka łódzkiej Filmówki zdobyła nie tylko nominację w konkursie Trójki, ale też wygrała 12. Festiwal Filmów Studenckich "Łodzią po Wiśle". - Chciałam przekazać pewne emocje i obserwacje, które we mnie się tworzyły na temat codzienności i świata. To jest film o ludziach, którzy ze sobą nie rozmawiają, bo nie potrafią po prostu - wyznała Aga Woszczyńska. Dodaje przy tym, że absolutnie nie miała zamiaru stworzyć filmu pokoleniowego i odcina się od tego terminu, ponieważ jej produkcja odnosi się do konkretnych ludzi i sytuacji, a nie całego grona zagubionych życiowo 20-30-latków.

Aga Woszczyńska: zawsze ciągnęło mnie w stronę fabuły >>>
Reżyserka akcentowała wczaśniej, że chciała stworzyć film o ludziach ze szkła i metalu. W Trójce wyjaśniła, co to dla niej właściwie oznacza. - Para głównych bohaterów to osoby żyjące w wielkiej metropolii, skupiający się głównie na pracy. Seks jest dla nich bardziej doświadczeniem mechanicznym niż synonimem miłości - sprecyzowała.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

W niedzielę 15 czerwca film Agi Woszczyńskiej będzie można zobaczyć w warszawskim kinie Muranów na pokazie otwartym dla publiczności, a następnie podczas koszalińskiego festiwalu Młodzi i Film oraz wrocławskich Nowcyh Horyzontów.

Laureaci Talentów Trójki o twórczości i tym, co ważne w sztuce >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

(ac/mk)

Czytaj także

"Ab Ovo": tajemnica stworzenia i relacja z matką przed narodzinami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 03:54
Film "Ab Ovo" Anity Kwiatkowskiej-Naqvi opowiada o macierzyństwie, ciąży, a przede wszystkim o kobiecości. Młoda reżyserka zdobyła już prestiżowe wyróżnienie za swoją animację oraz znalazła się w finale Talentów Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Wilgotne miejsca": wybuch talentu Carli Juri

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 16:44
Element zabawy, element spojrzenia na bunt młodej dziewczyny jest w tym filmie bardzo ważny. Obraz "Wilgotne miejsca" Davida Wnendta to szalenie udana adaptacja bestselerowej książki Charlotte Roche pod tym samym tytułem - mówi gość audycji "Trójkowo, filmowo" Artur Liebhardt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Jan P. Matuszyński - przesiąknięty kinem od dziecka

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 15:20
Twardo stąpający po ziemi rzemieślnik, który przeszedł wszystkie stopnie filmowego wtajemniczenia i znalazł w gronie finalistów konkursu Talenty Trójki w kategorii "Film". Gościem audycji "Fajny film" był Jan P. Matuszyński, autor pełnometrażowego dokumentu "Deep Love".
rozwiń zwiń