Nietypowy spacer śladami "Stawki większej niż życie"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 12:51
Niektórzy fani seriali gotowi są poświęcić kilka lat na stworzenie przewodnika po miejscach, w których był kręcony. O jednej z takich publikacji opowiadał w radiowej Trójce Paweł Szczutowski, współautor "Stawkowego przewodnika filmowego".
Audio
  • Nietypowy spacer śladami "Stawki większej niż życie" (Fajny film/Trójka)
Fragment filmu Stawka większa niż życie
Fragment filmu "Stawka większa niż życie"Foto: Youtube.com

Paweł Szczutowski wyjaśnił w radiowej Trójce, że "Stawkowy przewodnik filmowy" to książka, w której fani serialu "Stawka większa niż życie" opisują plenery, w których serial był realizowany. W przewodniku znajdziemy przede wszystkim fotografie, a także szczegółowy opis miejsc łącznie z historycznymi ciekawostkami. - Udało nam się zebrać potrzebne informacje i przy okazji wyprostować kilka pomyłek. Okazało się, że materiału jest tak dużo, że może powstać z tego fajna, ciekawa książka - mówił Szczutowski.

Rozmowy z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

"Stawkowy przewodnik filmowy" tworzyło wielu autorów. Cały proces trwał kilka lat. Skąd pomysł na taką, a nie inną publikację? - Jest nas siedmioro. W tym gronie znaleźliśmy się dlatego, że jesteśmy członkami "Klubu miłośników Stawki". Mamy swoją stronę internetową i forum. Tam padł pomysł, została zmontowana ekipa i książka powstała - mówił gość radiowej Trójki.

Szczutowski dodał, że dobór autorów do poszczególnych miejsc, w których serial powstawał, nie był przypadkowy. - Z racji tego, że znam Płock, to pisałem właśnie o tym mieście. Również znam Warszawę, więc jestem współautorem rozdziału o stolicy - tłumaczył miłośnik serialu "Stawka większa niż życie".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

(mr/mk)

Zobacz więcej na temat: FILM Trójka

Czytaj także

"Kino w trampkach", czyli filmowa podróż dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 12:33
Od 20 do 28 września w warszawskich kinach Iluzjon i Praha odbędzie się 2. edycja festiwalu "Kino w trampkach". Festiwalowe propozycje zabiorą dzieci i młodzież w filmową wędrówkę. Przed nimi mnóstwo przygód i wyzwań rozwijających wyobraźnię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Filmowe Podlasie Atakuje!"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 15:34
Na Podlasiu od kilku lat znakomicie rozwijają się imprezy związane z filmami krótkometrażowymi, m.in. dzięki akcji "Filmowe Podlasie Atakuje!". Na czym polega ta inicjatywa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła Wajdy na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 15:39
Festiwal Filmowy w Gdyni to jedna z największych imprez branżowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię.
rozwiń zwiń