X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

American Film Festival: niezależne oblicze amerykańskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 15:25
We Wrocławiu startuje 5. edycja American Film Festival. - Założeniem tego festiwalu jest prezentowanie filmów, które do Polski nie docierają. Pokazywanie innego obrazu amerykańskiego kina niż ten, który znamy dużych, mainstreamowych produkcji - mówi Roman Gutek.
Audio
  • American Film Festival: niezależne oblicze amerykańskiego kina (Fajny film/Trójka)
Orson Welles
Orson WellesFoto: Biblioteka Kongresu USA

W tym tygodniu w stolicy Dolnego Śląska pokazanych zostanie 70 filmów, wiele z nich po raz pierwszy w Polsce. - Fabuły, dokumenty, ale też klasyka, będzie między innymi retrospektywa filmów Orsona Wellesa - mówi Roman Gutek. - Poprzez prezentowanie klasyki amerykańskiej chcemy pokazywać, skąd wzięło się współczesne kino. Wiele filmów karmi się, cytuje czy przetwarza klasyczne obrazy - dodaje rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego.

Rozmowy z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz " Trójkowo, filmowo" >>>

Mały jubileszu American Film Festival nie jest jedynym, jaki w tym roku świętują organizatorzy imprezy. - Niedawno minęło 20 lat od powstania Gutek Film, zakończyła się też 30. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który wymyśliłem w połowie lat 80. i którego przez osiem lat byłem szefem - wspomina gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Roman Guitek mówił również o filmie "Whiplash", który otworzy tegoroczną edycję AFF.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

(mk)

Czytaj także

Roman Gutek o Nowych Horyzontach: po raz pierwszy jurorzy i publiczność byli zgodni

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 12:52
Szef festiwalu Nowe Horyzonty opowiedział w radiowej Trójce, dlaczego warto obejrzeć filmy, które zwyciężyły w konkursach podczas tego święta kina.
rozwiń zwiń