"Bogowie": Amerykanie dawno nie mieli takiego bohatera

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 13:02
- Pojechałem do USA wspierać promocję filmów "Powstanie Warszawskie" i "Bogowie". To była intensywna podróż - mówi kompozytor muzyki do obu obrazów Bartosz Chajdecki.
Audio
  • "Bogowie": Amerykanie dawno nie mieli takiego bohatera (Fajny film/Trójka)
- Byłem ciekawy, jak muzyka zostanie odebrana za oceanem, bo zwłaszcza w Bogach jest ona zrobiona po amerykańsku. To się sprawdziło, muzyka miała bardzo dobry odzew - kompozytor Bartosz Hajdecki.
- Byłem ciekawy, jak muzyka zostanie odebrana za oceanem, bo zwłaszcza w "Bogach" jest ona zrobiona po amerykańsku. To się sprawdziło, muzyka miała bardzo dobry odzew - kompozytor Bartosz Hajdecki.Foto: mat.promocyjne

Odbiór filmów przez Amerykanów był zaskakująco dobry. - "Powstanie Warszawskie" zrobiło ogromne wrażenie w Los Angeles i Nowym Jorku. Mieliśmy wątpliwości, czy ten rodzaj narracji będzie dobry dla amerykańskiej publiczności. Odzew był nadspodziewanie dobry, wszyscy byli wzruszeni - opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego.
- Byliśmy z "Bogami" na festiwalu w Pittsburghu, a to jest miasto lekarzy. Tam ten temat budzi szczególne emocje. Takiego bohatera w kinie Amerykanie dawno nie mieli. Byłem ciekawy, jak ta muzyka zostanie odebrana za oceanem, bo zwłaszcza w "Bogach" jest ona zrobiona tak troszkę po amerykańsku, szerszym gestem niż w polskim kinie. To się sprawdziło, muzyka miała bardzo dobry odzew - mówi.

***

Tytuł audycji: Fajny film

Autor: Ryszard Jaźwiński

Gość: Bartosz Chajdecki

Data emisji: 08.12.2014

Godzina emisji: 10.45

(mp, iwo)

Czytaj także

"Dzikie historie" - przebój wyprodukowany przez Almodovara

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 14:03
- Jesień zapowiada się naprawdę komediowo, ale także na najwyższym artystycznym poziomie. Chodzi m.in. o film "Dzikie historie", który rozpoczął swoją karierę w Cannes - opowiada w audycji "Fajny film" Katarzyna Orysiak z Gutek Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuski przebój, czyli "Za jakie grzechy, dobry Boże?"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:56
- To pozycja nieco lżejsza, co nie znaczy, że gorsza. Tym bardziej, że film obejrzało już w Europie obejrzało 17 mln widzów - opowiada Katarzyna Orysiak z Gutek Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Igrzyska śmierci: Kosogłos - część 1": brutalność wojny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 11:40
- Dosyć obrazowe i brutalne kino wojenne. To charakterystyczne dla tego cyklu: im dalej, tym mroczniej - opowiada Marcin Zwierzchowski z portalu hatak.pl.
rozwiń zwiń