"Whiplash" - okrutna droga do doskonałości

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 14:40
- To bardzo ważny film amerykański, który zdobył główną nagrodę i nagrodę jury zeszłorocznego festiwalu w Sundance - mówi Urszula Śniegowska, dyrektor American Film Festival.
Audio
  • "Whiplash" - okrutna droga do doskonałości (Fajny film/Trójka)
Whiplash opowiada historię utalentowanego perkusisty. Chłopak marzy o wielkiej karierze. By zrealizować swój plan, dołącza do szkolnej orkiestry jazzowej prowadzonej przez okrutnego nauczyciela.
"Whiplash" opowiada historię utalentowanego perkusisty. Chłopak marzy o wielkiej karierze. By zrealizować swój plan, dołącza do szkolnej orkiestry jazzowej prowadzonej przez okrutnego nauczyciela.Foto: mat.promocyjne

Film opowiada historię Andrew - utalentowanego perkusisty, ucznia konserwatorium muzycznego na Manhattanie. Chłopak marzy o wielkiej karierze. Aby zrealizować swój plan, dołącza do szkolnej orkiestry jazzowej prowadzonej przez okrutnego nauczyciela Terence’a Fletchera, który często wyładowuje swoje frustracje na uczniach. Pod kierunkiem bezwzględnego Fletchera, Andrew zaczyna dążyć do doskonałości za wszelką cenę.

- Film powalił mnie jak razy bata czy uderzenia perkusji. W filmie muzyka i obraz są genialnie zgrane. Do dziś ten film we mnie żyje - opowiada Urszula Śniegowska, dyrektor programowy American Film Festival.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Urszula Śniegowska
Data emisji: 8.01.2015
Godzina emisji: 10.45

(mat. promocyjne,mp,iwo)

Czytaj także

"Pani z przedszkola", czyli zabawa formą

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 14:40
- Bardzo się ucieszyłam, kiedy dostałam ten scenariusz - tak o pracy nad filmem "Pani z przedszkola" opowiada Karolina Gruszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Droga krzyżowa", czyli skutki fanatyzmu religijnego

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 15:00
- Film zrealizowany jest w czternastu scenach, w których nie ma montażu. W ten sposób reżyser nawiązuje do 14 stacji drogi krzyżowej - mówi Małgorzata Borychowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy ranking Pedro Almodóvara!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 18:00
Pedro Almodóvar ogłosił swój ranking najlepszych filmów niehiszpańskojęzycznych 2014 roku. Na pierwszym miejscu jego listy znalazła się "Ida".
rozwiń zwiń