"Carte Blanche", czyli spotkanie na aktorskim szczycie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 16:52
- Wiedziałem, że historia sama w sobie jest mocna, i dlatego potrzebowałem bardzo dobrych aktorów - opowiada reżyser Jacek Lusiński.
Audio
  • Jacek Lusiński opowiada o filmie "Carte Blanche" (Fajny film/ Trójka)
Andrzej Chyra w filmie Carte blanche
Andrzej Chyra w filmie "Carte blanche"Foto: materiały promocyjne

Jego film "Carte Blanche" to historia nauczyciela, który dowiaduje się, że traci wzrok. By zachować pracę i doprowadzić swoją klasę do matury, postanawia ukryć problemy przed dyrektorem.

- Pierwowzór bohatera to lubelski nauczyciel, który ukrywał swoje problemy ze wzrokiem, bo nie chciał utracić tego, co miał - wspomina Jacek Lusiński.

Reżyser o całej historii przeczytał w gazecie. - Zaintrygowała mnie postawa tego człowieka. Zacząłem sobie wyobrażać, co musi czuć osoba, która ma nad sobą taki wyrok. I nie wie, czy jak pewnego dnia się obudzi, świat nie zniknie jej sprzed oczu. To bardzo przejmujące w wymiarze ludzkim - przyznaje Lusiński.

Gość Trójki postawił na aktorów, którzy przede wszystkim byliby wiarygodni. - Udało mi się zebrać aktorską śmietankę. Do tego na ekranie po raz pierwszy spotkali się tacy dwaj aktorzy pierwszoligowi  - dodaje reżyser.

***

Tytuł audycji: Fajny film

Autor: Ryszard Jaźwiński

Gość: Jacek Lusiński (reżyser)

Data emisji: 22.01.2015

Godzina emisji: 10.45

(mat. prasowe, ei, iwo)

Czytaj także

"Mogło to spotkać i nas", czyli rozmowa z nominowanymi do Oscarów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 17:00
Ryszard Jaźwiński rozmawiał w studiu Trójki z twórcami polskich filmów: "Ida", "Joanna" i "Nasza klątwa" tuż po ogłoszeniu, że zostały nominowane do Oscarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida" nie powstałaby, gdyby nie seria niesamowitych przypadków

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 04:27
Łukasz Żal pracę nad "Idą" wspomina jako wielką twórczą przygodę, jak z czasów studenckich etiud. Szczególnie, że obraz powstał dzięki niesamowitemu zbiegowi okoliczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wytrawne i subtelne kino z Toskanią w tle

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 13:30
- We włoskim filmie "Cuda" nie widzimy Toskanii znanej z hollywoodzkich produkcji. Na ekranie obserwujemy zderzenie wiejskiego świata z cywilizacją - opowiada Małgorzata Kostro z filmy dystrybucyjnej Gutek Film.
rozwiń zwiń