"Aktorka" – film, który wzbudza zachwyt

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 13:09
W ramach 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego zaprezentowano pełnometrażowy film dokumentalny poświęcony legendarnej aktorce Elżbiecie Czyżewskiej.
Audio
  • "Aktorka" – film, który wzbudza zachwyt (Fajny film/Trójka)
- Elżbieta Czyżewska była bardzo ciekawym, intensywnym człowiekiem - mówi w audycji Kinga Dębska  (na zdjęciu: Elżbieta Czyżewska i Janusz Guttner w filmie Niekochana)
- Elżbieta Czyżewska była bardzo ciekawym, intensywnym człowiekiem - mówi w audycji Kinga Dębska (na zdjęciu: Elżbieta Czyżewska i Janusz Guttner w filmie "Niekochana")Foto: PAP/CAF

Jak zauważa Ryszard Jaźwiński, rezultat prac nad produkcją przedstawiającą losy polskiej Marilyn Monroe, wzbudza zachwyt.

- Ten film, oprócz tego, że jest właśnie o tej postaci, opowiada o istocie bycia aktorką, o istocie tego zawodu. Opowiada o psychice aktorki i rozpadzie tej psychiki. O próbach poskładania się do kupy i demonach, które krążą wokół nas - stwierdza współautorka obrazu Kinga Dębska.

Gość audycji mówi słuchaczom Trójki nie tylko o pracy nad filmem o legendzie polskiego kina, lecz także o meandrach życia i twórczości zmarłej w 2010 roku Elżbiety Czyżewskiej.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Kinga Dębska (współautorka filmu "Aktorka")
Data emisji: 4.06.2015
Godzina emisji: 10.45

materiały promocyjne/iwo/kul

Czytaj także

Nastała światowa moda na polskie kino!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 16:29
- Polski film był kiedyś synonimem filmu, który należy omijać szerokim łukiem, a dziś, po latach, polskie kino wreszcie przyciąga widzów - mówi krytyk filmowy Paweł Felis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto kina w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 13:20
Dokumenty, retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne - 31 maja rusza 55. Krakowski Festiwal Filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski scenariusz wyróżniony w Cannes!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 14:13
"Człowiek z magicznym pudełkiem" to scenariusz, który został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem przez jury konkursu ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego. Autorem scenariusza jest Bodo Kox.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koniec świata" - świeże podejście do życia

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 16:28
"Koniec świata" to kameralny film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. Premiera filmu 3 czerwca na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
rozwiń zwiń