"Lucyfer" - eksperyment, który zwyciężył w konkursie Nowych Horyzontów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 16:04
Grand prix w międzynarodowym konkursie festiwalu zdobył film "Lucyfer", którego reżyserem jest młody Belg Gust Van den Berghe. - Jestem bardzo zadowolony z tego werdyktu - mówi Roman Gutek, szef Nowych Horyzontów.
Audio
  • Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z Romanem Gutkiem, szefem 15. MFF "T-Mobile Nowe Horyzonty" (Fajny film/Trójka)
Upadły anioł o twarzy Gabino Rodrgueza podczas wędrówki z nieba do piekieł spędza jakiś czas na ziemi, prowokując narodziny ludzkiej woli i świadomość istnienia granicy pomiędzy dobrem a złem. Tak organizatorzy festiwalu piszą o filmie Lucyfer
"Upadły anioł o twarzy Gabino Rodrígueza podczas wędrówki z nieba do piekieł spędza jakiś czas na ziemi, prowokując narodziny ludzkiej woli i świadomość istnienia granicy pomiędzy dobrem a złem". Tak organizatorzy festiwalu piszą o filmie "Lucyfer"Foto: materiały promocyjne

Jak można przeczytać w uzasadnieniu werdyktu, film został nagrodzony "za meksykańskość i belgijskość", "za kusząco bogatą, a zarazem uzasadnioną mityzację i mistyfikację tego, co jest rzeczywiste, tego, co nie jest, oraz wielkiego obszaru pomiędzy".

- To jest prawdziwe kino. To historia opowiedziana przy pomocy obrazu. Jest to wręcz eksperyment, film bardzo nowohoryzontowy. Jestem bardzo zadowolony z tego werdyktu – powiedział w Trójce Roman Gutek.

Trójka na Nowych Horyzontach>>>

Rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego zdradził, kiedy film trafi do dystrybucji kinowej. Opowiadał też o innych produkcjach, które zostały wyróżnione w festiwalowych konkursach.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Roman Gutek (szef 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "T-Mobile Nowe Horyzonty")
Data emisji:
3.08.2015
Godzina emisji: 10.45

iwo/mp

Czytaj także

Filmowe kostiumy, które opowiadają historie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 23:00
- Kostiumy to zaniedbywany, przemilczany temat w kinie - mówi Jagoda Murczyńska, filmoznawczyni, współautorka programu sekcji Nowe Horyzonty Języka Filmowego: kostiumy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie perełki na festiwalu Nowe Horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 19:30
Na wrocławskim festiwalu będzie można zobaczyć choćby film "Walser" Zbigniewa Libery. - To światowa prapremiera. Ten film jest wielką nadzieją naszego konkursu - zapowiada Marcin Pieńkowski, jeden z organizatorów festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wołanie" - sukces dzięki Nowym Horyzontom

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 12:24
- Dzięki wrocławskiemu festiwalowi udało nam się pokazać ten film sporej grupie widzów, mieliśmy mnóstwo spotkań autorskich - mówi Marcin Dudziak, autor obrazu "Wołanie".
rozwiń zwiń