Film "Reality": tu nie należy szukać sensu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 13:48
- To rodzaj filmowego szaleństwa - tak o "Reality" Quentina Dupieux , który zasłynął filmem "Mordercza opona", mówi Joanna Sawicka z firmy dystrybucyjnej Spectator.
Audio
  • "Reality", czyli filmowe szaleństwo (Fajny film/Trójka)
Fragment plakatu promującego film Reality
Fragment plakatu promującego film "Reality"Foto: mat. prasowe

- Reżyser jest bardzo konsekwentny w swojej twórczości. Jest tu duża dawka surrealizmu, absurdalnego humoru, przedziwnych postaci i zabawy kinem. W tym filmie nie należy szukać sensu - dodaje gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Fabuła opowiada o kamerzyście Jasonie, który marzy o wyreżyserowaniu swojego pierwszego filmu. Bob Marshal, producent, zgadza się sfinansować dzieło pod jednym warunkiem: Jason w ciągu 48 godzin odnajdzie najdoskonalszy krzyk w historii filmu...

***

Tytuł audycji: Fajny film
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Gość: Joanna Sawicka (firma dystrybucyjna Spectator)
Data emisji: 4.08.2015
Godzina emisji: 10.45

mp/iwo

Czytaj także

Znajdź sens życia z młodym Węgrem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 15:28
- To nie jest ciężki film, ale ultra świeży koktajl z bardzo pozytywnym przesłaniem - mówiła o wchodzącym do kin obrazie "Sens życia oraz jego brak" Małgorzata Borychowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wołanie" - sukces dzięki Nowym Horyzontom

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 12:24
- Dzięki wrocławskiemu festiwalowi udało nam się pokazać ten film sporej grupie widzów, mieliśmy mnóstwo spotkań autorskich - mówi Marcin Dudziak, autor obrazu "Wołanie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lucyfer" - eksperyment, który zwyciężył w konkursie Nowych Horyzontów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 16:04
Grand prix w międzynarodowym konkursie festiwalu zdobył film "Lucyfer", którego reżyserem jest młody Belg Gust Van den Berghe. - Jestem bardzo zadowolony z tego werdyktu - mówi Roman Gutek, szef Nowych Horyzontów.
rozwiń zwiń