Jubileusz Festiwalu Filmowego w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 16:31
W poniedziałek (14.09) rozpoczyna się 40. edycja Festiwalu Filmowego w Gdyni. Najważniejszą częścią festiwalu będzie Konkurs Główny - najlepszy film zostanie uhonorowany statuetką Złotych Lwów.
Audio
  • Jubileusz Festiwalu Filmowego w Gdyni (Fajny film/Trójka)
Festiwal w Gdyni jest największą imprezą promującą polską kinematografię (na zdjęciu fragment tegorocznego plakatu)
Festiwal w Gdyni jest największą imprezą promującą polską kinematografię (na zdjęciu fragment tegorocznego plakatu)Foto: mat. prom.

W tym roku o Wielką Nagrodę Złote Lwy i 100 tysięcy złotych rywalizuje między innymi: "11 minut" Jerzego Skolimowskiego, "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza, czy "Żyć nie umierać" Macieja Migasa. Przewodniczącym jury będzie Allan Starski - scenograf, laureat Oscara.

Dyrektor imprezy Leszek Kopeć opowiada w Trójce, jak selekcjonerzy poradzili sobie z wyborem filmów (z 53 obrazów musieli wyłonić 18). Gość Ryszarda Jaźwińskiego mówi także o debiutującym w tym roku konkursie "Inne spojrzenie", w ramach którego pokazanych zostanie 6 wyjątkowych obrazów, i zapowiada film podsumowujący cztery dekady festiwali polskich filmów fabularnych.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Leszek Kopeć (dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni)
Data emisji:
14.09.2015
Godzina emisji: 10.45

mk/mp

Czytaj także

Polskie festiwale filmowe. Do wyboru, do koloru!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 15:28
Wielbiciele kina w Polsce nie mogą narzekać na nudę. W samym lipcu w nadwiślańskim kraju odbywają się trzy festiwale filmowe. O wszystkich mówimy w audycji "Trójkowo, filmowo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

40. festiwal w Gdyni pełen atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 18:40
Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się w dniach 14-19 września 2015 roku. Edycja jubileuszowa będzie wyjątkowo barwna.
rozwiń zwiń