Katarzyna Zawadzka: nagroda w Gdyni mi pomogła

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:54
- Za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam, jestem zaszczycona i szczęśliwa, że wpisałam się w historię tej imprezy - mówi o Festiwalu Filmowym w Gdyni aktorka Katarzyna Zawadzka.
Audio
  • Jak nagroda w Gdyni wpłynęła na karierę Katarzyny Zawadzkiej? (Fajny film/Trójka)
Aktorka Katarzyna Zawadzka
Aktorka Katarzyna ZawadzkaFoto: PAP/ Grzegorz Jakubowski

- Cztery lata temu odbierałam w Gdyni nagrodę za debiut. To wspaniałe wspomnienie. To była rola w filmie Barbary Sas "W imieniu diabła". Byłam wtedy na czwartym roku studiów w Szkole Teatralnej, to tym bardziej było to dla mnie szczęście otrzymać taką propozycję i zagrać w takim filmie - opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego. 

Katarzyna Zawadzka także w tym roku zaznaczy swoją obecność na festiwalu w Gdyni. Zagrała w filmie "Performer". - To obraz na pograniczu wideoartu. Startuje w sekcji "Inne spojrzenie" - wyjaśnia artystka.

Jak aktorka ocenia wpływa nagrody w Gdyni na swoją karierę? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Katarzyna Zawadzka (aktorka)
Data emisji:
15.09.2015
Godzina emisji: 10.45

mp/fbi

Czytaj także

Powiew świeżości po zmianie dyrektora. Festiwal Filmowy w Gdyni okiem krytyka

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 04:35
39. Festiwal Filmowy w Gdyni jest już na półmetku, to więc dobry moment na pierwsze podsumowania. Jakie są tegoroczne objawienia festiwalu? Które filmy mają największą szansę na zdobycie nagrody głównej? Rozmawialiśmy o tym w "Klubie Trójki" zrealizowanym w gdyńskim Teatrze Muzycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Płomień": złożony portret kobiety

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 18:32
Film "Płomień" opowiada o kryzysie wartości Zachodniej Europy, ukazuje rozczarowanie i frustracje młodego greckiego pokolenia, a jednocześnie wyraża jego bunt przeciwko rodzicom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileusz Festiwalu Filmowego w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 16:31
W poniedziałek (14.09) rozpoczyna się 40. edycja Festiwalu Filmowego w Gdyni. Najważniejszą częścią festiwalu będzie Konkurs Główny - najlepszy film zostanie uhonorowany statuetką Złotych Lwów.
rozwiń zwiń