X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sebastian Fabijański o kulisach gry w "Paniach Dulskich"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 14:00
- Dulszczyzna jako zjawisko społeczne jest u nas silna i ponadczasowa - mówi Sebastian Fabijański, aktor grający Zbyszka w "Paniach Dulskich".
Audio
  • Sebastian Fabijański o kulisach gry w "Paniach Dulskich" (Fajny film/Trójka)
Sebastian Fabijański jako Zbyszko w Paniach Dulskich
Sebastian Fabijański jako Zbyszko w "Paniach Dulskich" Foto: Marcin Makowski WFDiF/mat. prasowe dytrybutora

Sebastian Fabijański opowiada w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim o swoim przygotowaniu do roli w najnowszym filmie Filipa Bajona. Obraz przenosi na duży ekran komedię "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej z początku XX wieku.

- Zdałem sobie sprawę na przykład z tego, że nie mogę się poruszać w taki sposób, w jaki robię to na co dzień, ponieważ byłoby to w dużym kontraście do sposobu, w jaki ludzie poruszali się w tamtych czasach. Może jest to tylko zewnętrzny aspekt, ale wpływa na całą motorykę ciała i na to, co jest w głowie, na stronę emocjonalną - przekonuje aktor.

Fabijański mówi w "Fajnym filmie" o tym, w jaki sposób zmienił na potrzeby filmu Zbyszka stworzonego przez Gabrielę Zapolską, tłumaczy, dlaczego jego postać przynosi Dulskim szczęście albo nawet zbawienie i odkupienie ich win, a także opowiada o tym, jak dostał rolę w filmie, który od piątku 2 października można oglądać w kinach.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Sebastian Fabijański (aktor)
Data emisji:
30.01.2015
Godzina emisji: 10.45

fbi/iwo

Czytaj także

"Karbala" - dokumentacja największej bitwy Polaków od czasu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 14:50
- To historia warta przypomnienia, bo w Polsce nie odbiła się szerokim echem - mówi o filmie "Karbala" Tomasz Schuchardt, odtwórca jednej z głównych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Zawadzka: nagroda w Gdyni mi pomogła

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:54
- Za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam, jestem zaszczycona i szczęśliwa, że wpisałam się w historię tej imprezy - mówi o Festiwalu Filmowym w Gdyni aktorka Katarzyna Zawadzka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Sokurow i kino, które rodzi się z gniewu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 01:16
Słynny rosyjski reżyser opowiadał w Trójce o buncie, który leży u podstaw jego twórczości. Jak mówił, gdy nagle umierają bliskie mu osoby, nie może się z tym pogodzić. Wzbiera w nim złość i sprzeciw...
rozwiń zwiń