"Król życia" - komedia wielowarstwowa

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 23:41
Na ekrany kin weszła polska produkcja pt. "Król życia". Jest to reżyserski debiut operatora filmowego Jerzego Zielińskiego, zdobywcy tegorocznych Złotych Lwów.
Audio
  • Jerzy Zieliński i Robert Więckiewicz opowiadają o filmie "Król życia" (Fajny film/Trójka)
W filmie Król życia, obok Roberta Więckiewicza, widzowie mogą zobaczyć Magdalenę Popławską i Bartłomieja Topę
W filmie "Król życia", obok Roberta Więckiewicza, widzowie mogą zobaczyć Magdalenę Popławską i Bartłomieja TopęFoto: materiały prasowe

- Ten film ma wiele warstw. Ma warstwę humorystyczną, komediową. Nie jest to jednak zbitka gagów. Jest tu śmiech z absurdalnych sytuacji, które spotykają nas w życiu. W filmie są też inne warstwy. Jest wątek dotyczący przyjaźni i sytuacji rodzinnej - mówi o obrazie reżyser Jerzy Zieliński.

W głównej roli swojego reżyserskiego debiutu Zieliński obsadził Roberta Więckiewicza. Aktor przyznaje na antenie Trójki, że wcielenie się w bohatera filmu przysporzyło mu pewnych trudności, i opowiada o bitwie toczonej podczas prac nad produkcją.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jerzy Zieliński (reżyser filmu "Król życia"), Robert Więckiewicz (odtwórca głównej roli)
Data emisji: 8.10.2015
Godzina emisji: 10.45

iwo

Czytaj także

Czy Robert Więckiewicz ponownie wcieli się w postać prokuratora Szackiego?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 13:30
W audycji "Fajny film" Robert Więckiewicz opowiada o zrealizowanym przed rokiem filmie "Ziarno prawdy". Aktor zagrał w nim główną rolę, choć - jak przyznaje - nie przeczytał książki będącej podstawą scenariusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Dębska: krowy będą nas osaczać

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 12:09
Film "Moje córki krowy" zdobył na festiwalu w Gdyni trzy nagrody: publiczności, dziennikarzy i sieci kin studyjnych. W audycji "Fajny film" Ryszard Jaźwiński rozmawia z reżyserką obrazu Kingą Dębską.
rozwiń zwiń