Filmowi "Excentrycy": szary PRL kontra kolorowy jazz

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 20:00
- Choć ten film przenosi nas w mroczne czasy PRL, reżyser Janusz Majewski puszcza oko do widza, pokazując tamte czasy w jasnym świetle - mówi Natalia Rybicka, odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy".
Audio
  • Filmowi "Excentrycy": szary PRL kontra kolorowy jazz (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Excentrycy, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Włodzimierza Kowalewskiego pod tym samym tytułem. Film można oglądać w kinach od 15 stycznia
Kadr z filmu "Excentrycy", którego scenariusz powstał na podstawie powieści Włodzimierza Kowalewskiego pod tym samym tytułem. Film można oglądać w kinach od 15 styczniaFoto: mat. promocyjne

U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian (Maciej Stuhr), emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę (Natalia Rybicka), która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary. Od tej pory "król i królowa swingu" to dwa barwne ptaki na tle siermiężnej rzeczywistości tamtych lat. Któregoś dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim - o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu.

Aktorka opowiadał w Trójce o kulisach powstawania filmu, tajemniczej postaci, która zagrała i przygodzie z jazzem, który pokochała właśnie dzięki roli w tym filmie.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Natalia Rybicka (aktorka)
Data emisji: 13.01.2016
Godzina emisji:
10.47

mk/mat. promocyjne/mp

Czytaj także

"Moje córki krowy" - sprawy ostateczne podane w lekkim sosie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 15:13
Reżyserka Kinga Dębska w obrazie "Moje córki krowy" opowiada niełatwą życiową historię. Robi to jednak w taki sposób, że widzowie śmieją się podczas kinowych seansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto ma szansę na Polskie Nagrody Filmowe Orły?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 12:15
Rusza pierwsza tura głosowania na Polskie Nagrody Filmowe Orły. - Aż 53 tytuły biorą udział w konkursie - mówi Iza Wójcik z Niezależnej Fundacji Filmowej.
rozwiń zwiń