X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Syn Szawła" - najbardziej realistyczny film o zagładzie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 12:00
- Niewiele filmów daje szansę spojrzenia na wydarzenia, jakbyśmy w nich uczestniczyli - mówił w Trójce Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny Gutek Film.
Audio
  • Dyrektor artystyczny Gutek Film o filmie "Syn Szawła" (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Syn Szawła
Kadr z filmu "Syn Szawła"Foto: mat.prasowe

"Syn Szawła" w reżyserii László Nemesa miał swoją światową premierę na festiwalu filmowym w Cannes, gdzie zdobył Grand Prix. Wygrał także Złote Globy. - Idzie jak burza. Dlatego, że jest niezwykły, oryginalny, wyrazisty. W dzisiejszym kinie nie ma czegoś takiego, co mogłoby się równać z intensywnością tego obrazu -zapewniał Jakub Duszyński.

Jego akcja rozgrywa się na przestrzeni 36 godzin 1944 roku w obozie Auschwitz-Birkenau. - Film nie pokazuje nam pewnej rzeczywistości owianej mgiełką, jakby to była rzeczywistość historyczna. Nie zadajemy sobie po nim pytania: "Boże jak do tego mogło dojść".  My tam po prostu jesteśmy, w czasie teraźniejszym bierzemy udział w zagładzie - tłumaczył gość Trójki. Jednocześnie podkreślał, że nie jest kino sentymentalne.

"Syn Szawła" jest nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Gość Trójki uzasadnia, dlaczego obraz wydaje się być pewniakiem do tej nagrody.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Jakub Duszyński (dyrektor artystyczny Gutek Film)
Data emisji: 26.01.2016
Godzina emisji:
10.43

tj/ei

Czytaj także

Film "Syn Szawła" szokuje i zdumiewa realizmem

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 17:40
- Twórcy postawili sobie od początku zadanie: nie chcemy, by widz wzruszał się podczas tego seansu ani płakał - mówi o "Synu Szawła" Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny firmy Gutek Film.
rozwiń zwiń