Życie pisze scenariusze godne Oscarów!

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 07:00
- Wiele z filmów nominowanych w tym roku to były filmy nakręcone na podstawie prawdziwych historii - mówi w Trójce krytyczka filmowa Anna Bielak.
Audio
  • Krytyczka filmowa Anna Bielak komentuje tegoroczne nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (Fajny film/Trójka)
Mark Rylance, Brie Larson, Leonardo DiCaprio i Alicia Vikander z nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Czy aktorzy słusznie otrzymali Oscary?
Mark Rylance, Brie Larson, Leonardo DiCaprio i Alicia Vikander z nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Czy aktorzy słusznie otrzymali Oscary?Foto: PAP/EPA/PAUL BUCK

- Bardzo się cieszę, że wszystkie te historie były tak dobrze opowiedziane. Życie pisze najlepsze scenariusze i okazuje się, że filmowcy potrafią przekładać je na ekran - dodaje rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Krytyczka zdradza w audycji, co najbardziej zachwyciło ją w obrazie "Spotlight", który otrzymał nagrodę za najlepszy film. Komentuje decyzje Amerykańskiej Akademii Filmowej i mówi o tym, którzy z nagrodzonych aktorów "kradną" filmy, a którzy niosą je na swoich ramionach.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Anna Bielak (krytyk filmowy)
Data emisji: 29.02.2016
Godzina emisji:
10.45

iwo

Czytaj także

Noc Oscarów w Trójce. Pełna relacja z gali

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 02:00
Znamy zwycięzców Oscarów 2016. W Trójce - jak co roku - całą oscarową galę relacjonował Ryszard Jaźwiński razem z aktorami i krytykami filmowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary dla Leonardo DiCaprio i Brie Larson!

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 06:00
Leonardo DiCaprio dostał Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie "Zjawa", a Brie Larson zdobyła statuetkę za pierwszoplanową rolę w "Pokoju". Najlepszy film to "Spotlight".
rozwiń zwiń