"Na granicy". Chyra i Dorociński w sytuacji skrajnej

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 11:30
- To historia o dorastaniu, ale zakamuflowana i opowiadana przez wehikuł kina gatunkowego - mówi o thrillerze "Na granicy" reżyser Wojciech Kasperski.
Audio
  • Wojciech Kasperski mówi o filmie "Na granicy" (Fajny film/ Trójka)
Jednego z filmowych synów Andrzeja Chyry zagrał Bartosz Bielenia
Jednego z filmowych synów Andrzeja Chyry zagrał Bartosz Bielenia Foto: mat. prom./ Kino Świat

"Na granicy" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca (w tej roli Andrzej Chyra) i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Marcin Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny świat przestępczego pogranicza.


Czytaj dalej
dorocinski 1200.jpg
"Na granicy" - film, dla którego zdziczał Marcin Dorociński

Twórcy zostawili "ciepłe warszawskie studia filmowe, bo cały film został nagrany w prawdziwych plenerach i lokacjach". - To było dla nas bardzo ciekawe, bo takiej realizacji towarzyszą zupełnie inne emocje. Wszyscy pojechaliśmy tam bez wsparcia swoich rodzin, bez ciągłych telefonów. Nagle znaleźliśmy się w miejscu, gdzie byliśmy tylko my, zadania codziennego dnia i tekst scenariusza - mówił Wojciech Kasperski.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której reżyser "Na granicy" opowiadał m.in. o sytuacjach ekstremalnych na planie i o tym, jak często załoga filmu była na granicy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Wojciech Kasperski (reżyser, scenarzysta)
Data emisji: 1.03.2016
Godzina emisji:
10.45

ei/fbi

Czytaj także

"Na granicy" - film, który wymaga od widzów i twórców

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 22:00
Najnowszy film Wojciecha Kasperskiego to opowieść o granicach nie tylko fizycznych, lecz także - a nawet przede wszystkim - tych, które mamy w sobie. Fizycznych, psychicznych, emocjonalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary 2016. Najważniejsze nagrody dla "Spotlight", "Syna Szawła" i "Zjawy"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 06:04
"Spotlight" Toma McCarthy'ego otrzymał Oscara dla najlepszego filmu. To film o dziennikarzach "Boston Globe", którzy ujawnili aferę pedofilską w amerykańskim Kościele. Najlepszymi aktorami zostali Brie Larson i Leonardo DiCaprio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie pisze scenariusze godne Oscarów!

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 07:00
- Wiele z filmów nominowanych w tym roku to były filmy nakręcone na podstawie prawdziwych historii - mówi w Trójce krytyczka filmowa Anna Bielak.
rozwiń zwiń