X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Idziak chwali Natalie Portman

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 14:57
- Jak na debiutancki film to bardzo duże osiągnięcie - mówi Sławomir Idziak, komplementując "Opowieść o miłości i mroku" w reżyserii Natalie Portman.
Audio
  • Sławomir Idziak chwali Natalie Portman (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Opowieść o miłości i mroku w reżyserii Natalie Portman
Kadr z filmu "Opowieść o miłości i mroku" w reżyserii Natalie PortmanFoto: mat. promocyjne

Sławomir Idziak - autor zdjęć do ekranizacji powieści Amosa Oza - przekonuje, że Natalie Portman postawiła przed sobą bardzo trudne zadanie. - Była producentką, napisała scenariusz, reżyserowała i sama grała główną rolę. W dodatku aktorzy, którzy jej towarzyszyli, nie byli zawodowcami. Musiała ich reżyserować i jednocześnie uczyć, jak mają się zachowywać przed kamerą. Bardzo się obawiałem tego filmu, ale ostatecznie świetnie dała sobie radę - dodaje operator.


Film "Opowieść o miłości i mroku" opiera się na wspomnieniach Amosa Oza z czasów dorastania w Jerozolimie. Pisarz wspomina dzieciństwo u boku rodziców: pragmatycznego ojca Ariego i marzycielskiej, obdarzonej niesamowitą wyobraźnią matki, Fani. Rodzice Oza byli jedną z wielu żydowskich rodzin, które przybyły z Europy do Palestyny w latach 30., uciekając przed prześladowaniami. Arie z ostrożną nadzieją patrzył w przyszłość, Fania pragnęła czegoś więcej. Nieszczęśliwa w małżeństwie, znajdowała pocieszenie, opowiadając synowi niesamowite opowieści z pogranicza jawy i snu. Z czasem historie snute przez matkę stawały się coraz bardziej mroczne i niezrozumiałe. Wkrótce chłopiec przekonuje się, co może się stać, kiedy opowieść staje się rzeczywistością. Zmieniło to całe jego życie…

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której gość Ryszarda Jaźwińskiego mówił o pracy na planie i wyzwaniach, przed jakimi musieli stanąć twórcy obrazu. Wspominał również obecność Natalie Portman na ubiegłorocznych warsztatach Film Spring Open w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Sławomir Idziak (operator)
Data emisji: 31.03.2016
Godzina emisji:
10.46

mat. promocyjne, mk/ei

Czytaj także

Reżyserka "Niewinnych": chciałam być blisko prawdy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 11:55
- Historia dzieje się na północy Polski, a ja chciałam być jak najbliżej faktów. Zorientowałam się, że znalezienie w Polsce odpowiedniego klasztoru i praca z polskimi aktorkami oraz ekipą spowoduje, że ten film będzie prawdziwy - mówi Anne Fontaine.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bój się cukru. Idź do kina

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 15:45
- Moja reakcja po obejrzeniu filmu "Cały ten cukier" była taka, że pobiegłam do lodówki i zaczęłam czytać etykiety. I przeraziło mnie to, co odkryłam - mówiła w Trójce Joanna Sawicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Kędzierzawska o "wtopionych w żużlowy klimat"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 14:21
Kinomani znający dotychczasowy filmowy dorobek Doroty Kędzierzawskiej mogą być zaskoczeniu jej najnowszą propozycją.
rozwiń zwiń