Marcin Koszałka: wolę być ocenianym niż oceniać

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 18:47
- Jestem specyficznym reżyserem, bo nie przepadam za festiwalami i jeżdżę tylko tam, gdzie muszę. Czuję, że reżyser powinien nie odcinać kuponów rok z filmem, tylko pracować nad kolejnymi pomysłami - mówi Marcin Koszałka.
Audio
  • Marcin Koszałka opowiada o swoim stosunku do festiwali filmowych i filmie "Czerwony pająk" (Fajny film/ Trójka)
Marcin Koszałka, operator reżyser
Marcin Koszałka, operator reżyserFoto: PAP/Rafał Guz

Marcin Koszałka jest gościem i jednocześnie uczestnikiem konkursu głównego Sopot Film Festival 2016 z obrazem "Czerwony pająk". Dwa lata temu reżyser był członkiem jury tego wydarzenia. - Lepiej się czuję jako ten, którego się ocenia, bo nie lubię pracy w jury. Czasami trzeba iść na jakieś kompromisy i ma się wyrzuty sumienia - przyznaje.

Twórca filmowy opowiadał o tym, jak traktuje swoją pracę reżysera i operatora oraz mówił o projektach, nad którymi pracuje. Co udało mu się osiągnąć obrazem "Czerwony pająk"? Jak dziś czuje się Marcin Koszałka pokazując widowni swój film?

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marcin Koszałka (operator, reżyser, scenarzysta)
Data emisji: 13.07.2016
Godzina emisji:
10.45

sm

 

Czytaj także

Kinogranie, czyli filmowo-muzyczny Augustów

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 19:23
W Augstowie zakończyła się trzecia edycja Kinogrania, czyli Przeglądu Filmów o Tematyce Muzycznej. Na zakończenie czterodniowej imprezy wystąpił zespół Pustki, wykonując muzykę na żywo do niemego filmu "Aelita" Jakowa Protazanowa z 1924 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykański Oscar za film o polskich męczennikach z Peru

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 19:00
- Poprzez przykład ich życia i wyjście do ludzi, polscy zakonnicy tak zachwycili sobą Peruwiańczyków, że byli niemalże noszeni na rękach - opowiada Krzysztof Tadej o bohaterach dokumentu "Życia nie można zmarnować".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sopot Film Festival, czyli znacznie więcej niż film

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 15:58
Na program wydarzenia składają się - oprócz pokazów filmowych - wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, czy koncerty do filmów kina niemego. O szczegółach mówiliśmy w audycji "Trójkowo, filmowo".
rozwiń zwiń