W Zwierzyńcu widzowie chcą rozmawiać o filmach

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 13:36
- Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to przede wszystkim możliwość porozmawiania twórców i krytyków z widzami - mówi krytyk filmowy Piotr Czerkawski.
Audio
  • Widzowie chcą rozmawiać o filmach (Fajny film/Trójka)
Widzowie zgromadzeni w zwierzynieckim kinie Skarb
Widzowie zgromadzeni w zwierzynieckim kinie SkarbFoto: mat. prasowe

- Prowadząc spotkania z twórcami, czy wygłaszając prelekcje przed filmami mamy szanse spotkać się z widownią. Ludzie, którzy przychodzą na film oczekują, że oprócz seansu usłyszą wprowadzenie do niego. Sam pokaz już nie wystarczy. Potrzebna jest także jakaś otoczka - mówi gość Ryszarda Jaźwińskiego.

- Miałem wielką frajdę, kiedy pytano mnie wczoraj o rekomendacje. Mogłem polecić widzom film "Cena strachu". To obraz, który doskonale wytrzymuje próbę czasu, trzymający w napięciu thriller - dodaje.

Jakie - zdaniem Piotra Czerkawskiego - są inne silne strony zwierzynieckiej imprezy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Czerkawski (krytyk filmowy)
Data emisji: 11.08.2016
Godzina emisji: 10.46

mp/ei

Czytaj także

Niezwykłe kino w Zwierzyńcu. Ruszyła Letnia Akademia Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 23:00
- Chcemy się odciąć od "festiwalomanii". Festiwali w porze letniej jest bardzo dużo i wszystkie mają podobną formułę. My nie chcemy skupiać się na pokazywaniu nowości filmowych - tłumaczy rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Piotr Kotowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs dla pasjonatów filmu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 17:49
- W 2010 roku miałem okazję po raz pierwszy przyjechać do Zwierzyńca. Byłem tu jako uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych. Zostałem jego laureatem - wspomina kierownik zwierzynieckiego Kina Skarb Piotr Wojtanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekskluzywna oferta w walce z multipleksem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 11:59
- Bardzo nie lubimy, kiedy ktoś mówi o nas festiwal. Na Letniej Akademii Filmowej nie ma czerwonych dywanów ani blichtru - mówi filmoznawca Grzegorz Pieńkowski o imprezie, która ma promować inną - niż ta najpopularniejsza - ofertę kinową.
rozwiń zwiń