Z czułością i uśmiechem o świecie Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 19:15
- W nowym obrazie Allena zobaczymy czwórkę aktorów, których nazwiska są obecnie bardzo gorące na rynku filmowym. Kristen Stewart po sadze "Zmierzch" stara się zmienić swój wizerunek i z powodzeniem pojawia się w wielu ambitnych projektach - mówi Małgorzata Borychowska, krytyczka filmowa.
Audio
  • Dlaczego warto zobaczyć komedię Woody'ego Allena? (Fajny film/ Trójka)
W najnowszym filmie Woodyego Allena zagrali m.in. Kristen Stewart i Jesse Eisenberg
W najnowszym filmie Woody'ego Allena zagrali m.in. Kristen Stewart i Jesse EisenbergFoto: materiały prasowe/ Kino Świat

Najnowszy, 46. film Woody’ego Allena pokazuje, że przy zachowaniu walorów artystycznych można jednocześnie zrobić dobre kino rozrywkowe. "Śmietanka towarzyska" jednocześnie bawi i mówi coś bardzo ważnego o świecie Hollywood.

- W tym roku Allen zabiera nas zarówno do Nowego Jorku, jak i do Los Angeles. Reżyser opowiada o świecie gwiazd filmowych, agentów oraz młodych ludzi, którzy chcą zrobić karierę w złotych czasach Hollywood, czyli w latach 30. XX wieku - opowiada krytyczka filmowa.

Dlaczego Woody Allen w tym obrazie powraca do Ameryki? Jakich aktorów zaprosił do współpracy? Kto w tym obrazie ujawnił wielki talent komediowy? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Małgorzata Borychowska (krytyczka filmowa)
Data emisji: 16.08.2016
Godzina emisji: 10.43

sm/mp

Czytaj także

Życie grzesznego mnicha w Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 15:10
- Mój pierwszy pełnometrażowy dokument "Mnich z morza" został zakwalifikowany do festiwalu w Locarno. W sekcji "Tydzień krytyki filmowej" jest siedem dokumentów z całego świata, w tym właśnie mój - cieszy się Rafał Skalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe kino w Zwierzyńcu. Ruszyła Letnia Akademia Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 23:00
- Chcemy się odciąć od "festiwalomanii". Festiwali w porze letniej jest bardzo dużo i wszystkie mają podobną formułę. My nie chcemy skupiać się na pokazywaniu nowości filmowych - tłumaczy rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Piotr Kotowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Zwierzyńcu widzowie chcą rozmawiać o filmach

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 13:36
- Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to przede wszystkim możliwość porozmawiania twórców i krytyków z widzami - mówi krytyk filmowy Piotr Czerkawski.
rozwiń zwiń