W Polsce, czyli jak znaleźć lepsze życie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:00
- W trójkę pracuje się bardzo dobrze, bo mogliśmy nawzajem od siebie czerpać. Musieliśmy się też spierać, co było twórcze - opowiadają goście Ryszarda Jaźwińskiego, czyli reżyserzy filmu "Nowy świat".
Audio
  • W Polsce, czyli jak znaleźć lepsze życie (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Nowy świat
Kadr z filmu "Nowy świat"Foto: mat. promocyjne

Elżbieta Benkowska, Michał Wawrzecki i Łukasz Ostalski to twórcy obrazu, który właśnie wchodzi do kin. W filmie przyglądamy się losom trzech młodych bohaterów z Białorusi, Ukrainy i Afganistanu, dla których Polska stała się tytułowym "nowym światem". To historia młodych imigrantów, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie, czyli w Polsce.

Jak wygląda jednoczesna praca trójki reżyserów? - Musieliśmy werbalizować swoje myśli i argumentować, dlaczego chcemy, żeby scenografia czy praca kamery wyglądały tak, a nie inaczej - opowiadają twórcy filmu. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Elżbieta Benkowska, Michał Wawrzecki, Łukasz Ostalski (reżyserzy)
Data emisji: 17.08.2016
Godzina emisji: 10.45

mp/ei


Czytaj także

Życie grzesznego mnicha w Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 15:10
- Mój pierwszy pełnometrażowy dokument "Mnich z morza" został zakwalifikowany do festiwalu w Locarno. W sekcji "Tydzień krytyki filmowej" jest siedem dokumentów z całego świata, w tym właśnie mój - cieszy się Rafał Skalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Zwierzyńcu widzowie chcą rozmawiać o filmach

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 13:36
- Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to przede wszystkim możliwość porozmawiania twórców i krytyków z widzami - mówi krytyk filmowy Piotr Czerkawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z czułością i uśmiechem o świecie Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 19:15
- W nowym obrazie Allena zobaczymy czwórkę aktorów, których nazwiska są obecnie bardzo gorące na rynku filmowym. Kristen Stewart po sadze "Zmierzch" stara się zmienić swój wizerunek i z powodzeniem pojawia się w wielu ambitnych projektach - mówi Małgorzata Borychowska, krytyczka filmowa.
rozwiń zwiń