Marcin Kowalczyk z irokezem w pierwszej hollywoodzkiej roli

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 17:30
- Rola, którą dostałem w hollywoodzkiej produkcji reżysera Alberta Hughesa nie była małym zadaniem. Spędziłem trzy miesiące na planie filmowym - opowiada aktor, Marcin Kowalczyk.
Audio
  • Marcin Kowalczyk opowiada o tym jak trafił do Hollywood (Fajny film/ Trójka)
Marcin Kowalczyk jako Kail w filmie Hel
Marcin Kowalczyk jako Kail w filmie "Hel"Foto: Kachna Baraniewicz / Materiały prasowe

Marcin Kowalczyk jest jednym z aktorów występujących w filmie "Hel" Pawła Tarasiewicza i Katarzyny Priwieziencew. W najbliższym roku zadebiutuje w dużej amerykańskiej produkcji w reżyserii Alberta Hughesa, w której zagrał wojownika z plemienia żyjącego w epoce lodowcowej.

- Na głowie miałem irokeza, bo odgrywam postać najtwardszego wojownika z całego plemienia, więc wyglądam dość groźnie. Jestem liderem i jeśli jest jakieś zagrożenie, to wyskakuję naprzód i ruszam do ataku. Natomiast same kostiumy były bardzo ciężkie, bo ważyły ok. 20 kg, więc można było się w nich poczuć bardzo autentycznie - opowiada aktor.

W programie mówiliśmy o tym, gdzie powstawała hollywoodzka produkcja i jakim językiem posługują się na planie aktorzy. Jak przygotowywano się do ról w tym filmie? Kto znalazł się w obsadzie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marcin Kowalczyk (aktor)
Data emisji: 18.08.2016
Godzina emisji: 10.45

sm/mp

Czytaj także

W Zwierzyńcu widzowie chcą rozmawiać o filmach

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 13:36
- Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to przede wszystkim możliwość porozmawiania twórców i krytyków z widzami - mówi krytyk filmowy Piotr Czerkawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z czułością i uśmiechem o świecie Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 19:15
- W nowym obrazie Allena zobaczymy czwórkę aktorów, których nazwiska są obecnie bardzo gorące na rynku filmowym. Kristen Stewart po sadze "Zmierzch" stara się zmienić swój wizerunek i z powodzeniem pojawia się w wielu ambitnych projektach - mówi Małgorzata Borychowska, krytyczka filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce, czyli jak znaleźć lepsze życie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:00
- W trójkę pracuje się bardzo dobrze, bo mogliśmy nawzajem od siebie czerpać. Musieliśmy się też spierać, co było twórcze - opowiadają goście Ryszarda Jaźwińskiego, czyli reżyserzy filmu "Nowy świat".
rozwiń zwiń