"Plac zabaw". Zaskakujący debiut otwiera drzwi na międzynarodowe festiwale

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 11:40
- Horror społeczny, tak ten film określili Hiszpanie i chyba najbardziej trafnie - mówi Bartosz M. Kowalski, który debiutuje "Placem zabaw".
Audio
  • Reżyser Bartosz M. Kowalski opowiada o swoim filmie "Plac Zabaw" (Fajny fim/Trójka)
Kadr z filmu Plac zabaw
Kadr z filmu "Plac zabaw"Foto: mat. promocyjne

Obraz wywołał poruszenie wśród krytyków i pojawi się m.in. w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Tam będzie miał swoją światową premierę.

"Plac zabaw" to opowieść, której tłem jest niewielkie miasto w Polsce. Pokazuje dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz został oparty na faktach.

- Staram się mówić o tym filmie niewiele - stwierdził Bartosz Kowalski w audycji "Fajny film". Tajemniczo wyjaśniał jednak, że obraz opowiada o psychopatii dziecięcej, o zaburzeniach zachowań. - Jest to historia, która wydarzyła się w latach 90. w Wielkiej Brytanii. Dowiedziałem się o niej zupełnie przypadkiem - powiedział.

Film zostanie również pokazany na Fantastic Fest w Austin w USA, a także na festiwalach w Gdyni i Warszawie.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Bartosz M. Kowalski (reżyser)
Data emisji:
15.09.2016
Godzina emisji: 10.45

ae/mk

Czytaj także

Niezapomniany Krzysztof Kieślowski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 14:39
2016 to w polskim kinie rok Krzysztofa Kieślowskiego. Z tej okazji w najbliższym czasie nie zabraknie możliwości, by lepiej poznać bądź przypomnieć sobie twórczość, wciąż bardzo cenionego w świecie, polskiego reżysera.
rozwiń zwiń