X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Plac zabaw". Zaskakujący debiut otwiera drzwi na międzynarodowe festiwale

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 11:40
- Horror społeczny, tak ten film określili Hiszpanie i chyba najbardziej trafnie - mówi Bartosz M. Kowalski, który debiutuje "Placem zabaw".
Audio
  • Reżyser Bartosz M. Kowalski opowiada o swoim filmie "Plac Zabaw" (Fajny fim/Trójka)
Kadr z filmu Plac zabaw
Kadr z filmu "Plac zabaw"Foto: mat. promocyjne

Obraz wywołał poruszenie wśród krytyków i pojawi się m.in. w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Tam będzie miał swoją światową premierę.

"Plac zabaw" to opowieść, której tłem jest niewielkie miasto w Polsce. Pokazuje dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz został oparty na faktach.

- Staram się mówić o tym filmie niewiele - stwierdził Bartosz Kowalski w audycji "Fajny film". Tajemniczo wyjaśniał jednak, że obraz opowiada o psychopatii dziecięcej, o zaburzeniach zachowań. - Jest to historia, która wydarzyła się w latach 90. w Wielkiej Brytanii. Dowiedziałem się o niej zupełnie przypadkiem - powiedział.

Film zostanie również pokazany na Fantastic Fest w Austin w USA, a także na festiwalach w Gdyni i Warszawie.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Bartosz M. Kowalski (reżyser)
Data emisji:
15.09.2016
Godzina emisji: 10.45

ae/mk

Czytaj także

Niezapomniany Krzysztof Kieślowski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 14:39
2016 to w polskim kinie rok Krzysztofa Kieślowskiego. Z tej okazji w najbliższym czasie nie zabraknie możliwości, by lepiej poznać bądź przypomnieć sobie twórczość, wciąż bardzo cenionego w świecie, polskiego reżysera.
rozwiń zwiń