Kryminalny thriller "Sługi boże". A wszystko zaczęło się od scholi

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:00
- Przeczytałem w gazecie, że we Wrocławiu powstała żeńska schola gregoriańska. Do tej pory schole gregoriańskie były tworzone przez mężczyzn. Pomyślałem, że to jest fajny punkt wyjścia do kryminalnej historii... - mówi o swoim filmie "Sługi boże" Mariusz Gawryś.
Audio
  • Kryminalny thriller "Sługi boże" wchodzi na ekrany (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Sługi boże. Na zdjęciu Bartłomiej Topa
Kadr z filmu "Sługi boże". Na zdjęciu Bartłomiej TopaFoto: Mat. prasowe/Robert Pałka

Film zakwalifikował się do Konkursu Głównego zbliżającego się Festiwalu Filmowego w Gdyni. - To trzymający w napięciu kryminalny thriller. W głównych rolach zobaczymy Małgorzatę Foremniak, Bartłomieja Topę, Julię Kijowską i Adama Woronowicza - mówi Ryszard Jaźwiński.

W "Fajnym filmie" opowiadamy także o innych premierach filmowych. Jak zapewnia Ryszard Jaźwiński, przed nami tydzień kina rozrywkowego na niezłym poziomie.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Mariusz Gawryś (reżyser)
Data emisji:
16.09.2016
Godzina emisji: 10.45

fbi/ei

Czytaj także

Niezapomniany Krzysztof Kieślowski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 14:39
2016 to w polskim kinie rok Krzysztofa Kieślowskiego. Z tej okazji w najbliższym czasie nie zabraknie możliwości, by lepiej poznać bądź przypomnieć sobie twórczość, wciąż bardzo cenionego w świecie, polskiego reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe nadzieje dla kina dziecięcego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 19:16
- Co do pełnometrażowego kina dla dzieci, to w ostatnim czasie nie mieliśmy fali, tylko flauta. Aczkolwiek, jak obserwujemy to, co się dzieje, to widać wyraźnie, że zaczyna się małe tsunami w tym temacie - mówi Maciej Jakubczyk, dyrektor festiwalu Kino Dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Plac zabaw". Zaskakujący debiut otwiera drzwi na międzynarodowe festiwale

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 11:40
- Horror społeczny, tak ten film określili Hiszpanie i chyba najbardziej trafnie - mówi Bartosz M. Kowalski, który debiutuje "Placem zabaw".
rozwiń zwiń