"Ostatnia rodzina" - przekorny film o rodzie Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:20
- To absolutnie wyjątkowy debiut, bardzo dojrzały. Ten film oddemonizowuje historię rodu Beksińskich - mówi o "Ostatniej rodzinie" krytyczka filmowa Małgorzata Sadowska.
Audio
  • "Ostatnia rodzina" - przekorny film o rodzie Beksińskich (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Ostatnia rodzina. Na zdjęciu odtwórca roli Tomasza Beksińskiego - Dawid Ogrodnik
Kadr z filmu "Ostatnia rodzina". Na zdjęciu odtwórca roli Tomasza Beksińskiego - Dawid OgrodnikFoto: mat. prasowe/Hubert Komerski

Małgorzata Sadowska została podczas trwającego właśnie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni uhonorowana nagrodą za krytykę filmową. Statuetki co roku przyznaje Państwowy Instytut Sztuki Filmowej.

Ostatnia audycja Tomasza Beksińskiego. "Nie wiadomo, co się wydarzy…"

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim laureatka opowiada o swojej reakcji na wyróżnienie oraz o filmach, które zrobiły na niej wrażenie i które można zobaczyć podczas gdyńskiego festiwalu. Skupia się przede wszystkim na "Ostatniej rodzinie". - Ten film jest nieoczywisty i przekorny, mówi o odwadze życia po swojemu - opowiada krytyczka.

Beksińscy okiem Magdaleny Grzebałkowskiej: też myślałam, że to fatum

Małgorzata Sadowska (która współpracowała przed laty z Trójką) i Ryszard Jaźwiński wspominają w "Fajnym filmie" także Tomasza Beksińskiego, który prowadził audycje w Programie III Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Małgorzata Sadowska (krytyczka filmowa)
Data emisji:
21.09.2016
Godzina emisji: 10.45

fbi/ei


Czytaj także

Katarzyna Zawadzka: nagroda w Gdyni mi pomogła

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:54
- Za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam, jestem zaszczycona i szczęśliwa, że wpisałam się w historię tej imprezy - mówi o Festiwalu Filmowym w Gdyni aktorka Katarzyna Zawadzka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

41. Festiwal Filmowy w Gdyni: duża reprezentacja młodości

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 21:26
- Po raz pierwszy w historii gdyńskiego festiwalu większość filmów z Konkursu Głównego podpisana jest nazwiskami reżyserów trzydziestolatków - mówi dyrektor artystyczny imprezy Michał Oleszczyk.
rozwiń zwiń