"Film 'Toni Erdmann' krzyczy: nie traćcie humoru!"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:30
- "Toni Erdmann" to faworyt w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Rzeczywiście jest w tym filmie coś, co sprawia, że podbija on świat - przyznał Jakub Duszyński.
Audio
  • "Film 'Toni Erdmann' krzyczy: nie traćcie humoru" (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Toni Erdmann
Kadr z filmu "Toni Erdmann"Foto: mat. prasowe

Gość Ryszarda Jaźwińskiego powiedział, że dawno nie widział tak entuzjastycznego śmiechu wśród publiczności festiwalu w Cannes, jak wtedy, gdy trwał seans "Toni Erdmann". Film okazał się również niekwestionowanym triumfatorem gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Nominowany w 5 kategoriach zdobył wszystkie najważniejsze nagrody. "Toni Erdmann" jest również nominowany do nagród BAFTA oraz jest niemieckim kandydatem do Oscara. 

Nowy obraz niemieckiej reżyserki Maren Ade to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego i jego gościa na temat filmu.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Jakub Duszyński (Gutek Film)
Data emisji: 2.2.2017
Godzina emisji: 10.46

fbi

Czytaj także

"Komunia" - trudna historia rodzinna z autyzmem w tle

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 21:55
- Główny bohater "Komunii" nie chce być chłopcem. Wierzy, że jest zwierzęciem i że pewnego dnia wyrośnie mu sierść i pazury - opowiada reżyserka, Anna Zamecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Placu zabaw": nie spodziewałem się aż takiej kontrowersji

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 12:55
- Spodziewałem się, że film będzie kontrowersyjny, bo przemoc wobec dzieci to nadal temat tabu. Ale nie spodziewałem się, że opinie będą aż tak ekstremalnie podzielone - mówił w Trójce Bartosz M. Kowalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nauka", czyli sukces Emi Buchwald

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 14:49
"Złoty Dinozaur" na Festiwalu Etiuda&Anima dostała Emi Buchwald za krótkometrażowy dokument "Nauka". Obraz już wcześniej zdobył wiele wyróżnień na festiwalach w Polsce i zagranicą.
rozwiń zwiń