Specjalność Hiszpanów na wielkim ekranie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 00:07
- W czasie Tygodnia Kina Hiszpańskiego pokazujemy przekrój filmowy. Od komedii, przez kino gatunkowe aż po artystyczne - mówi Kinga Kowalska z Agencji Promocji Manana.
Audio
  • Zapraszamy na 17. Tydzień Kina Hiszpańskiego (Fajny film/Trójka)
Debiut reżyserski Raula Arvalo (Wielka hiszpańska rodzina, GranatowyPrawieCzarny), zrealizowany według scenariusza napisanego wspólnie z Davidem Pulido
Debiut reżyserski Raula Arévalo (Wielka hiszpańska rodzina, GranatowyPrawieCzarny), zrealizowany według scenariusza napisanego wspólnie z Davidem PulidoFoto: La Canica Films

Agencja Promocji Manana wiosnę wita 17. Tygodniem Kina Hiszpańskiego, pokazujący tendencje w kinie na Półwyspie Iberyjskim. Festiwal odbędzie się od 23 marca do 27 kwietnia w ośmiu polskich miastach: Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi i Białymstoku. Na otwarcie przeglądu zaprezentowano thriller, który dostał cztery statuetki Goya, czyli "Za późno na gniew" Raúla Arévalo, a na zamknięcie "Przez otwarte drzwi" Mariny Seresesky.

- Są to filmy, które zostały wyróżnione przez hiszpańską akademię filmową, otrzymując nagrody m.in. dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz, za najlepszą scenografię. Najlepszym hiszpańskim filmem ubiegłego roku jest obraz "Za późno na gniew" - mroczny thriller, który wciąga i opowiada w głównej mierze o emocjach. Zaczyna się bardzo niepozornie, ale napięcie rośnie z minuty na minutę - opowiada Kinga Kowalska.

O hiszpańskiej specjalności w świecie filmu i atrakcjach przeglądu mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Kinga Kowalska (Agencja Promocji Manana, współorganizator 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.)
Data emisji: 28.03.2017
Godzina emisji: 10.42

mat. prasowe/sm/ei

Czytaj także

Marcin Kwaśny o "Wyklętym": ściska serce

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 21:54
- Kiedy scenariusz do mnie trafił, to ścisnął mnie za serducho, ta historia szalenie mi się spodobała - opowiada producent i aktor filmu "Wyklęty" Marcin Kwaśny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoska tragikomedia o szaleństwie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 12:18
"Zwariować ze szczęścia" to skrzyżowanie "Thelmy i Louise" oraz "Lotu nad kukułczym gniazdem". Obraz zrobił furorę na tegorocznym festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" - polska historia, którą pozna świat

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 12:20
- To, że to jest prawdziwa historia, jest niesamowite i wzruszające. Cieszę się, że ten film robią Amerykanie, bo dzięki temu tę polską historię pozna świat - mówi o filmie "Azyl" grająca w nim Magdalena Lamparska.
rozwiń zwiń