Festiwal "Kino na Granicy". Gratka dla fanów środkowoeuropejskich filmów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 16:03
Czesi promują tu kino polskie, Polacy - kino czeskie. Znajdzie się też miejsce dla słowackich czy węgierskich twórców. W przyszłym tygodniu rusza wyjątkowy festiwal, odbywający się w dwóch krajach jednocześnie.
Audio
  • Wkrótce festiwal Kino na Granicy (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Butterfly Kisses
Kadr z filmu "Butterfly Kisses"Foto: mat. promocyjne

Przed nami 19. już edycja Festiwalu "Kino na Granicy". Co czyni go unikatowym? To lokalizacja - festiwal odbywa się bowiem w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. 

Jak zapowiada Karolina Kazuła, odpowiedzialna za promocję imprezy, w ciągu sześciu dni (28.04-3.05) pokazanych zostanie 120 filmów. Wśród nich klasyki oraz nowe filmy czeskie, polskie i słowackie.

Uczestnicy "Kina na Granicy" zobaczą m.in. "Pokot" i "Amok". Karolina Kazuła zwraca uwagę na filmy stanowiące klamrę festiwalu - "Zwierzęta", które zobaczymy na otwarciu, oraz zdobywcę Kryształowego Niedźwiedzia w Berlinie - "Butterfly Kisses" - na zamknięcie.

Jakie gwiazdy pojawią się na festiwalu i jakie zaplanowano imprezy dodatkowe? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Karolina Kazuła (festiwal Kino na Granicy)
Data emisji: 20.04.2017
Godzina emisji: 10.43

bk/mk

Czytaj także

Bartosz Kruhlik: lubię stawiać bohatera pod ścianą

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 17:10
Bartosz Kruhlik, zdobywca Grand Prix Festiwalu "Łodzią po Wiśle" za film "Adaptacja", przyznaje, że na początku nie miał pomysłu, o czym nakręci swój film dyplomowy.
rozwiń zwiń