Jaki film ma szansę na 31. Tarnowską Nagrodę Filmową?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 14:30
- Werdykt jest trudny, bo filmy są wyjątkowo ciekawe. Organizatorzy pokazują najciekawsze produkcje z ubiegłego roku, jest nad czym debatować - mówi Marian Dziędziel, juror 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Audio
  • Jaki film ma szansę na 31. Tarnowską Nagrodę Filmową? (Fajny film/Trójka)
Fragment plakatu 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
Fragment plakatu 31. Tarnowskiej Nagrody FilmowejFoto: mat. promocyjne

W Tarnowie od 21 do 29 kwietnia trwają pokazy filmów w ramach 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Laureatów poznamy w sobotę podczas wieczornej gali. Tarnowska Nagroda Filmowa, festiwal wybranych polskich filmów fabularnych, jest najstarszą po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni imprezą związaną z polskim filmem.

Festiwal ma charakter konkursowy. Konkurs główny przeznaczony jest dla filmów, które zdaniem organizatorów zasługują na miano najciekawszych, cennych ze względu na walory artystyczne, nowatorskich w spojrzeniu na dzieło filmowe bądź są przykładem ciekawego debiutu. Filmy konkursowe oceniane są przez jury Tarnowskiej Nagrody Filmowej złożone z przedstawicieli świata filmu i działaczy kultury, m.in. właśnie Mariana Dziędziela.

Obok pokazów konkursowych program festiwalu obejmuje pokazy specjalne, spotkania z twórcami, a także liczne imprezy towarzyszące - wystawy, koncerty, seminaria tematyczne, warsztaty filmoznawcze.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marian Dziędziel (aktor)
Data emisji: 27.04.2017
Godzina emisji: 10.43

mat. promocyjne/fbi/ei

Czytaj także

Festiwal "Kino na Granicy". Gratka dla fanów środkowoeuropejskich filmów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 16:03
Czesi promują tu kino polskie, Polacy - kino czeskie. Znajdzie się też miejsce dla słowackich czy węgierskich twórców. W przyszłym tygodniu rusza wyjątkowy festiwal, odbywający się w dwóch krajach jednocześnie.
rozwiń zwiń