X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Esencją tego festiwalu są motywy żydowskie"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 14:00
- Prezentujemy aż 28 filmów festiwalowych, wśród nich są na przykład fabuły i dokumenty. To, co jest esencją tego festiwalu, zawiera się w jego tytule, to motywy żydowskie - mówi Magdalena Łazarkiewicz, dyrektor artystyczna festiwalu "Żydowskie motywy".
Audio
  • "Esencją tego festiwalu są motywy żydowskie" (Fajny film/Trójka)
Fragment logo festiwalu
Fragment logo festiwaluFoto: mat. promocyjne

Do końca tygodnia w Warszawie trwa 13. edycja festiwalu "Żydowskie motywy". Wspomniane motywy są rozumiane dość szeroko. - Zajmujemy się różnymi aspektami tradycji, kultury i historii żydowskiej. Zawsze zależy nam na tym, by nie obarczać festiwalu w zbyt dużym stopniu jedynie tematyką kojarzącą się z Holokaustem - precyzuje rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Magdalena Łazarkiewicz opowiada w także o tym, które filmy szczególnie poleca oraz o tym, czyją postać uczczono podczas otwarcia festiwalu.

Pokazy filmów odbywają się w kinie Muranów, wstęp na seanse jest wolny, jednak o bezpłatną wejściówkę warto postarać się wcześniej.

Więcej na temat festiwalu w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Magdalena Łazarkiewicz (dyr. artystyczna festiwalu "Żydowskie motywy")
Data emisji: 25.05.2017
Godzina emisji: 10.44

fbi/gs

Czytaj także

Piotr Stasiak: Nowy Jork to laboratorium przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 12:51
Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę 15 filmów dokumentalnych nominowanych do Europejskiej Nagrody Filmowej. Wśród nich znalazł się obraz "21 x Nowy Jork" Piotra Stasika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komunia" - trudna historia rodzinna z autyzmem w tle

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 21:55
- Główny bohater "Komunii" nie chce być chłopcem. Wierzy, że jest zwierzęciem i że pewnego dnia wyrośnie mu sierść i pazury - opowiada reżyserka, Anna Zamecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalność Hiszpanów na wielkim ekranie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 00:07
- W czasie Tygodnia Kina Hiszpańskiego pokazujemy przekrój filmowy. Od komedii, przez kino gatunkowe aż po artystyczne - mówi Kinga Kowalska z Agencji Promocji Manana.
rozwiń zwiń