"Esencją tego festiwalu są motywy żydowskie"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 14:00
- Prezentujemy aż 28 filmów festiwalowych, wśród nich są na przykład fabuły i dokumenty. To, co jest esencją tego festiwalu, zawiera się w jego tytule, to motywy żydowskie - mówi Magdalena Łazarkiewicz, dyrektor artystyczna festiwalu "Żydowskie motywy".
Audio
  • "Esencją tego festiwalu są motywy żydowskie" (Fajny film/Trójka)
Fragment logo festiwalu
Fragment logo festiwaluFoto: mat. promocyjne

Do końca tygodnia w Warszawie trwa 13. edycja festiwalu "Żydowskie motywy". Wspomniane motywy są rozumiane dość szeroko. - Zajmujemy się różnymi aspektami tradycji, kultury i historii żydowskiej. Zawsze zależy nam na tym, by nie obarczać festiwalu w zbyt dużym stopniu jedynie tematyką kojarzącą się z Holokaustem - precyzuje rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Magdalena Łazarkiewicz opowiada w także o tym, które filmy szczególnie poleca oraz o tym, czyją postać uczczono podczas otwarcia festiwalu.

Pokazy filmów odbywają się w kinie Muranów, wstęp na seanse jest wolny, jednak o bezpłatną wejściówkę warto postarać się wcześniej.

Więcej na temat festiwalu w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Magdalena Łazarkiewicz (dyr. artystyczna festiwalu "Żydowskie motywy")
Data emisji: 25.05.2017
Godzina emisji: 10.44

fbi/gs

Czytaj także

Piotr Stasiak: Nowy Jork to laboratorium przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 12:51
Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę 15 filmów dokumentalnych nominowanych do Europejskiej Nagrody Filmowej. Wśród nich znalazł się obraz "21 x Nowy Jork" Piotra Stasika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komunia" - trudna historia rodzinna z autyzmem w tle

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 21:55
- Główny bohater "Komunii" nie chce być chłopcem. Wierzy, że jest zwierzęciem i że pewnego dnia wyrośnie mu sierść i pazury - opowiada reżyserka, Anna Zamecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalność Hiszpanów na wielkim ekranie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 00:07
- W czasie Tygodnia Kina Hiszpańskiego pokazujemy przekrój filmowy. Od komedii, przez kino gatunkowe aż po artystyczne - mówi Kinga Kowalska z Agencji Promocji Manana.
rozwiń zwiń