Propozycja dla wielbicieli włoskiej klasyki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 15:32
W najnowszym odcinku cyklu "Fajny film" Ryszard Jaźwiński poleca film "Słodkich snów", którego reżyserem jest Marco Bellocchio. Ta premiera ma szansę zachwycić wszystkich miłośników południowego kina.
Audio
  • Artur Liebhart opowiada o filmie "Słodkich snów" (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Słodkich snów
Kadr z filmu "Słodkich snów"Foto: materiały promocyjne

 Bellocchio to jeden z klasyków włoskiego kina – stwierdza w Trójce krytyk filmowy Artur Liebhart. Gość audycji mówi, skąd reżyser czerpał inspiracje do swojej najnowszej produkcji i co ją wyróżnia spośród wielu obrazów, które można zobaczyć na ekranach kin.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" i "Trójkowo, filmowo".

***

Tytuł audycji: Fajny film 
Autor: Ryszard Jaźwiński 
Gość: Artur Liebhart (firma dystrybucyjna Against Gravity)
Data emisji: 14.06.2017 
Godzina emisji: 10.46

iwo/fbi

Czytaj także

Włoska tragikomedia o szaleństwie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 12:18
"Zwariować ze szczęścia" to skrzyżowanie "Thelmy i Louise" oraz "Lotu nad kukułczym gniazdem". Obraz zrobił furorę na tegorocznym festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalność Hiszpanów na wielkim ekranie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 00:07
- W czasie Tygodnia Kina Hiszpańskiego pokazujemy przekrój filmowy. Od komedii, przez kino gatunkowe aż po artystyczne - mówi Kinga Kowalska z Agencji Promocji Manana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Esencją tego festiwalu są motywy żydowskie"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 14:00
- Prezentujemy aż 28 filmów festiwalowych, wśród nich są na przykład fabuły i dokumenty. To, co jest esencją tego festiwalu, zawiera się w jego tytule, to motywy żydowskie - mówi Magdalena Łazarkiewicz, dyrektor artystyczna festiwalu "Żydowskie motywy".
rozwiń zwiń