Wikingowie kinematografii w Darłowie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 16:00
W darłowskim kinie Bajka, do niedzieli 23 lipca, odbywa się 17. Festiwal Kina Skandynawskiego. O tym, co można tam zobaczyć, mówi Ryszard Jaźwiński.
Audio
  • Rozmowa z Arkadiuszem Sipem o 17. Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie (Fajny film/Trójka)
Darłowo - widok na zamek króla Eryka
Darłowo - widok na zamek króla ErykaFoto: Wikipedia CC2.0/Ewkaa

Do niedzieli 23 lipca wszyscy chętni mogą oglądać filmy rzadko u nas pokazywanego nurtu. - Kochamy kino skandynawskie, kino mocne, które daje do myślenia, skłania do refleksjie nad wieloma ważnymi sprawami - mówi Arkadiusz Sip z Darłowskiego Ośrodka Kultury.

Repertuar festiwalu, jak co roku, powstaje na podstawie ankiet wypełnianych przez widzów. To publiczność decyduje o tym, co zostanie wyświetlone, co jest pewnym ewenementem i znakiem charakterystycznym tej imprezy. Część z obrazów prezentowanych na 17. edycji darłowskiego festiwalu trafiła już na polskie ekrany, jednak niektóre to pozycje wyłącznie festiwalowe.

Festiwal Kina Skandynawskiego w Darłowie to nie przypadek. Związki miasta z północą Europy są silne i sięgają aż X wieku. Kto został tam pochowany? Jakie ciekawostki filmowe czekają na odwiedzających Darłowo? Na te pytania odpowiadają w nagraniu audycji Ryszard Jaźwiński i Arkadiusz Sip.

***

Tytuł audycji: Fajny film 
Autor: Ryszard Jaźwiński 
Gość: Arkadiusz Sip (Darłowski Ośrodek Kultury)
Data emisji: 19.07.2017
Godzina emisji: 10.43

ml/mk

Czytaj także

Pochłonięci kinem w Augustowie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 07:00
Rolling Stones, Miles Davis i "Deszczowa Piosenka" na jednym festiwalu? Jak się okazuje nie tylko w filmach wszystko jest możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sopot Film Festival. Zapracowana Katarzyna Herman

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 11:00
Gościem Ryszarda Jaźwińskiego podczas Sopot Film Festival była aktorka Katarzyna Herman. W rozmowie opowiedziała o swojej roli na festiwalu.
rozwiń zwiń