Pierwsze obrazy mistrzów kina. Filmówka publikuje etiudy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 15:30
Szkoła Filmowa w Łodzi udostępniła w internecie etiudy filmowe, nakręcone przez dawnych studentów. Najstarsze pochodzą z lat 1949-50, najnowsze z końcówki lat 60. – Ta pierwsza transza, którą obecnie udostępniamy liczy sto obrazów. Mamy m.in. etiudy Andrzeja Wajdy – mówi Maciej Drygas.
Audio
  • Wielka setka etiud filmowych z Łodzi (Fajny Film/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Unsplash/Pixabay/domena publiczna

film kamera operator 1200.jpg
Festiwal Camerimage. Czy ważne jest, gdzie powstaje film?

– W sumie mamy w szkole około 5 tysięcy etiud  – mówi Maciej Drygas, dokumentalista odpowiedzialny za przygotowywanie filmów byłych studentów do publikacji.

Oferowana przez Szkołę Filmową w Łodzi możliwość zapoznania się z materiałami historycznymi to znakomita wiadomość nie tylko dla fanów kina. To również znakomita sposobność dla badaczy, historyków i obecnych studentów, by zapoznać się z tymi niezwykłymi materiałami. Więcej informacji o archiwum łódzkiej filmówki w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Maciej Drygas (dokumentalista)
Data emisji: 13.12.2017 
Godzina emisji: 10.44

ml/gs

Zobacz także

Czytaj także

Impreza pełna atrakcji - podsumowanie Transatlantyk Festival

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 12:00
Zakończył się właśnie łódzki festiwal Transatlantyk. O swoich refleksjach na temat jego tegorocznej edycji Ryszard Jaźwiński rozmawiał z Janem A. P. Kaczmarkiem, dyrektorem imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek o kulisach pracy nad filmem "Dolina Bogów"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 19:50
– Pracuję z Lechem Majewskim nad "Doliną Bogów". To film filozoficzny, który odnosi się do globalnej perspektywy świata, w którym się znajdujemy. Obraz ten jest niebywałym wyzwaniem dla wszystkich. John Malkovich jest w świetnej formie – ocenia laureat Oscara. 
rozwiń zwiń