"Magiczna zima Muminków", czyli ciepłe kino dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 13:15
"Muminki" to dla wielu z nas jedna z najmilej wspominanych wieczorynek. Do kin weszła właśnie kolejna adaptacja książek Tove Jansson, "Magiczna zima Muminków". Z jej reżyserem Jakubem Wrońskim rozmawiał w Trójce Ryszard Jaźwiński.
Audio
  • "Magiczna zima Muminków", czyli ciepłe kino dla wszystkich (Fajny film/Trójka)
Fragment plakatu promującego film Magiczna zima Muminków
Fragment plakatu promującego film "Magiczna zima Muminków"Foto: mat. prasowe

– To film dla wszystkich, którzy chcą w czasie świąt zabrać swoje dzieci do kina na przyjemną historię z wątkiem dydaktycznym, chcą miło spędzić czas i się pobawić. Dorośli, oglądając film, będą mogli cofnąć się w czasie do momentu, gdy sami siedzieli przed telewizorami i oglądali "Muminki" – opowiada o filmie jego reżyser Jakub Wroński.


Plakat promujący film "Magiczna zima Muminków" Plakat promujący film "Magiczna zima Muminków"

"Magiczna zima Muminków" to film nakręcony w technice poklatkowej, podobnie jak inne adaptacje książek Tove Jansson tworzone przez studio SE-MA-FOR. – Jestem wielkim fanem tamtych filmów i tej techniki. Bardzo się cieszę, że sam mogłem wyreżyserować w pełni analogowy film – dodaje Wroński.

Premiera "Magicznej zimy Muminków" 22 grudnia. Gdzie, oprócz Polski, będzie on wyświetlany? Jak Wroński odnosi się do fenomenu Muminków? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z dołączonego nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Jakub Wroński (reżyser)
Data emisji: 22.12.2017 
Godzina emisji: 10.43

ml/iwo

Czytaj także

"Twój Vincent". Co robi kostiumograf w filmie animowanym?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 11:30
Tym razem gościem Ryszarda Jaźwińskiego była Dorota Roqueplo – wybitna kostiumograf, autorka kostiumów do filmu "Twój Vincent".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Listy do M. 3", czyli blockbuster na koniec roku

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 18:00
Film "Listy do M. 3" cieszy się, podobnie jak poprzednie dwie części, zainteresowaniem polskiej publiczności kinowej. – Rozpiera mnie duma, że wzięłam udział w takim projekcie i ta oglądalność pokazuje, że ludzie potrzebują takich filmów – mówi Katarzyna Zawadzka.
rozwiń zwiń