"Pomiędzy słowami", czyli o emigracji z wyboru

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:30
Urszula Antoniak jest reżyserką polskiego pochodzenia, która od lat, z sukcesami, tworzy filmy w Holandii. Niedługo również nasza publiczność będzie mogła zobaczyć jej najnowszy film. Do polskich kin trafi "Pomiędzy słowami".
Audio
  • "Pomiędzy słowami", czyli o emigracji z wyboru (Fajny Film/Trójka)
Fragment plakatu promującego film Pomiędzy słowami
Fragment plakatu promującego film "Pomiędzy słowami"Foto: mat. prasowe

Plakat promujący film "Pomiędzy słowami" Plakat promujący film "Pomiędzy słowami"

Film był już pokazywany wąskiej grupie odbiorców na festiwalu w Gdyni. Tam też doceniło go jury, a zwłaszcza jego znakomite czarno-białe zdjęcia. "Pomiędzy słowami" nadal jest świeży, ale Urszula Antoniak już pracuje nad kolejną produkcją. – To ma być dyptyk. Mój kolejny film ma być dopełnieniem ostatniego. W roli głównej znów pojawi się Jakub Gierszał, a jego tematem ma być znów emigracja. O ile pierwszy film był opowiedziany z perspektywy postaci granej przez Kubę, o tyle w tym drugim, czyli "Stranger", widz zobaczy historię oczami kobiety, która się w nim zakochuje – opowiada reżyserka.

Jakie jeszcze plany na przyszłość snuje Urszula Antoniak? Jak reżyser z Polski jest odbierany na zachodzie? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Urszula Antoniak (reżyserka)
Data emisji: 03.01.2018
Godzina emisji: 10.46

ml

Czytaj także

"Magiczna zima Muminków", czyli ciepłe kino dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 13:15
"Muminki" to dla wielu z nas jedna z najmilej wspominanych wieczorynek. Do kin weszła właśnie kolejna adaptacja książek Tove Jansson, "Magiczna zima Muminków". Z jej reżyserem Jakubem Wrońskim rozmawiał w Trójce Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasadorka kultury polskiej w Kanadzie: Liliana Głąbczyńska-Komorowska

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 11:00
Liliana Głąbczyńska-Komorowska jest uznaną w Hollywood aktorką, która już od blisko 30 lat gości na ekranach Ameryki Północnej. W ostatniej w 2017 roku audycji rozmawiał z nią Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń