Orły 2018. Rusza przegląd filmów w Iluzjonie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 13:19
Polskie Oscary, bo tak nazywane są nagrody Polskiej Akademii Filmowej, zostaną wręczone za kilka tygodni. Tradycyjnie poprzedza je przegląd produkcji, które gościły na ekranach kin.
Audio
  • Orły 2018. Rusza przegląd filmów w Iluzjonie (Fajny film/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sandra Matic/Shutterstock.com

Do końca stycznia w warszawskim kinie Iluzjon będą odbywać się seanse i spotkania z twórcami filmów, które mogą wziąć udział w walce o nagrodę Orły 2018. To doskonała okazja, aby zapoznać się z ubiegłorocznymi produkcjami.

– Jest to dopiero pierwsza tura, która ma wyłonić nominowanych. Poznamy ich w lutym. Potem, w marcu, na wielkiej gali, dowiemy się, kto dostał polskiego Oscara – podkreśla Artur Cichmiński, jeden z gospodarzy spotkań z twórcami filmów.

W kinie Iluzjon zostaną pokazane 62 filmy. Czy wśród nich pojawią się również produkcje dokumentalne. Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Artur Cichmiński (dziennikarz)
Data emisji: 10.01.2018 
Godzina emisji: 10.47

kw/iwo

Czytaj także

"Magiczna zima Muminków", czyli ciepłe kino dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 13:15
"Muminki" to dla wielu z nas jedna z najmilej wspominanych wieczorynek. Do kin weszła właśnie kolejna adaptacja książek Tove Jansson, "Magiczna zima Muminków". Z jej reżyserem Jakubem Wrońskim rozmawiał w Trójce Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzikie róże", czyli chwila refleksji na zakończenie roku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 16:00
"Dzikie róże" to kameralny dramat obyczajowy. Jest to też ostatnia polska premiera w tym roku. Oba te czynniki sprawiają, że nowy film Anny Jadowskiej skłania do chwili zadumy przed rozpoczęciem nowego roku.
rozwiń zwiń