Aneta Kopacz: staram się pogłębić informacje o autorach afery Art-B

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 15:25
– Myślę, że to naprawdę ważne, jeżeli chcemy oceniać człowieka, jego czyny, żeby trochę więcej się o nim dowiedzieć, a nie tylko mieć opinie taką, jak nagłówki gazet, które mogą być niepełne, mylące i tym samym krzywdzące – mówiła w Trójce Aneta Kopacz, autorka miniserialu "Art-B. Made in Poland".
Audio
  • Aneta Kopacz o powstaniu miniserialu "Art-B. Made in Poland" (Fajny film/Trójka)
Rozprawa apelacyjna w sprawie tzw. wątku bankowego ART-B, 18.02.1997
Rozprawa apelacyjna w sprawie tzw. wątku bankowego ART-B, 18.02.1997Foto: PAP/Radek Pietruszka

moda na sukces 1200.jpg
Seriale, opery mydlane, tasiemce. Czemu wciąż fascynują widzów?

Sześcioodcinkową produkcję od 17 lutego można oglądać na Canal+ Discovery. – Mam nadzieję, że ten serial pozwoli widzom lepiej zrozumieć, czym była tzw. afera Art-B i co się wówczas, na początku lat 90., stało, a także kim byli za młodu Andrzej Gąsiorowski i Bogusław Bagsik, co ich ukształtowało, z jakich środowisk wyrastali. W ich przypadku protestanckie środowiska religijne miały naprawdę niemałe znaczenie w tym, co się potem wydarzyło. Być może jest to jakaś alternatywa dla teorii, że to byli agenci Mosadu, a może KGB, a może CIA  podkreślała Aneta Kopacz.

Autorka serialu "Art+B. Made in Poland" w trakcie jego realizacji spotkała się m.in. z Andrzejem Milczanowskim, gen. Gromosławem Czempińskim, Wojciechem Brochwiczem i Lechem Wałęsą. A kto nie zgodził się na rozmowę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Aneta Kopacz (autorka miniserialu "Art-B. Made in Poland")
Data emisji: 27.02.2018 
Godzina emisji: 10.45

pg/gs

Czytaj także

Seriale, opery mydlane, tasiemce. Czemu wciąż fascynują widzów?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 14:30
Opery mydlane, tzw. tasiemce, to jeden z najpopularniejszych gatunków telewizyjnych. Co nas niezmiennie facynuje w tych produkcjach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowe pomysły w filmach Guillermo del Toro

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 15:50
W polskich kinach pojawił się właśnie "Kształt wody". Film Guillermo del Toro otrzymał aż 13 nominacji do tegorocznych Oscarów. Dlaczego warto oglądać filmy meksykańskiego reżysera?
rozwiń zwiń