43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na co zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:16
Od 17 do 22 września w Gdyni trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Jakie nowości w tym roku czekają na widzów i miłośników polskiego kina? O tym co warto zobaczyć, opowiedział w Trójce Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu. 
Audio
  • Najciekawsze produkcje na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Fajny Film/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Brian A Jackson/shutterstock.com

. .

– Filmem otwarcia jest "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Jest to bardzo ciekawa, piękna opowieść, bardzo panoramiczna, świetnie sfilmowana, ze świetnymi kostiumami, realiami epoki – opowiada dyrektor gdyńskiego festiwalu filmowego.  

Co czeka w widzów w tym roku? – W konkursie głównym mamy 16 filmów. Możemy pochwalić się ich wielką różnorodnością. Siedem filmów pojawi się zupełnie premierowo. Mamy też konkurs Inne Spojrzenie oraz konkurs Filmów Krótkometrażowych. To też bardzo interesujący i różnorodny zestaw. Filmy są naprawdę na bardzo wysokim poziomie - podsumowuje program festiwalu rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Leszek Kopeć (dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni)
Data emisji: 17.09.2018 
Godzina emisji: 10.46

jcz/gs

Czytaj także

"Książę i dybuk", czyli historia Michała Waszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:00
18 maja zostaną wręczone nagrody 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Czy reprezentujący Polskę w konkursie głównym dokument Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego "Książę i dybuk" ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy w sobie "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto"?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 11:00
Wakacyjny repertuar kin rządzi się swoimi prawami. Pojawiają się długo oczekiwane hity, uzupełniane przez mniej spektakularne, ale zdecydowanie rozrywkowe produkcje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do świata meksykańskich karteli narkotykowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 11:00
Po trzech latach od premiery pierwszej części filmu "Sicario", przyszedł czas na kontynuację dobrze przyjętego thrillera. O czym opowiada najnowsza produkcja Stefano Sollimy? 
rozwiń zwiń