Robert Więckiewicz: jestem szczęściarzem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 10:40
– Te role nie biorą się z niczego. Smarzowski, Koterski, Kondratiuk – to najwyższa półka – mówi Robert Więckiewicz.
Audio
  • Rozmowa z Robertem Więckiewiczem o najnowszych produkcjach z jego udziałem (Fajny film/Trójka)
Robert Więckiewicz
Robert WięckiewiczFoto: Barbara Ostrowska/PAP

Widzowie mają obecnie okazję podziwiać aktora w kilku produkcjach kinowych: "Kler", "7 uczuć", "Ślepnać od świateł" i "Jak pies z kotem". Każda z tych ról jest częścią historii, osadzonej w zupełnie innej rzeczywistości. – Z jednej strony gram spokojnego Janusza Kondriatiuka, z drugiej strony wcielam się w rolę gangstera. W produkcji Wojciecha Smarzowskiego staję się księdzem, z kolei w filmie Marka Koterskiego gram brata Adasia Miauczyńskiego, który powraca do lat dzieciństwa – dodaje.

Roberta Więckiewicza już niebawem będzie można zobaczyć również na małym ekranie w serialu "1983". To historia milicjanta Anatola, w którego wciela się aktor. – Mamy tu do czynienia z alternatywną wersją historii. Na skutek pewnych wydarzeń, żelazna kurtyna nie upada. Teraźniejszością jest rok 2003. Dzięki retrospekcji powracamy do roku 1983 roku, żeby dowiedzieć się co się właściwie wydarzyło – przekonuje aktor.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Robert Więckiewicz (aktor)
Data emisji: 22.10.2018
Godzina emisji: 10.46

kb/ml

Czytaj także

"Książę i dybuk", czyli historia Michała Waszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:00
18 maja zostaną wręczone nagrody 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Czy reprezentujący Polskę w konkursie głównym dokument Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego "Książę i dybuk" ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy w sobie "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto"?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 11:00
Wakacyjny repertuar kin rządzi się swoimi prawami. Pojawiają się długo oczekiwane hity, uzupełniane przez mniej spektakularne, ale zdecydowanie rozrywkowe produkcje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do świata meksykańskich karteli narkotykowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 11:00
Po trzech latach od premiery pierwszej części filmu "Sicario", przyszedł czas na kontynuację dobrze przyjętego thrillera. O czym opowiada najnowsza produkcja Stefano Sollimy? 
rozwiń zwiń