Andrzej Chyra: ten film ma w sobie ekstrawagancję

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 10:40
– Gdy zobaczyłem pierwszą wersję scenariusza "Lasu" wydawał się niestandardowy, wymykający się wszelkim regułom. Zastanawiałem się, co moze z tego wyniknąć – mówi Andrzej Chyra.
Audio
  • Rozmowa z aktorem Andrzejem Chyrą o filmie "Las" (Fajny film/Trójka)
Andrzej Chyra
Andrzej ChyraFoto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Aktor w ekranizacji wciela się w rolę człowieka w bandażu. Pierwsze zdjęcia do filmu zrealizowano w 2015 roku m.in. na wyspie Fuerteventura. Obraz jest w trakcie realizacji.

– Kręcimy w różnych zakątkach świata. W planach jest m.in. Rzym i Afryka. Nie ma chęci zakończenia tej produkcji. Scenarzystka Joanna Zastróżna szuka bardzo konkretnych i wyrazistych miejsc. To jest ważne dla tego projektu, mimo że on już tyle trwa i potrwa pewnie jeszcze długo. Przez ten czas my się zmieniamy nie tylko fizycznie, ale także wewnętrznie – dodaje aktor.

Jakie nawiązania do literatury możemy odnaleźć w filmie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Andrzej Chyra (aktor)
Data emisji: 5.11.2018
Godzina emisji: 10.46

kb/kw


Czytaj także

"Książę i dybuk", czyli historia Michała Waszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:00
18 maja zostaną wręczone nagrody 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Czy reprezentujący Polskę w konkursie głównym dokument Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego "Książę i dybuk" ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy w sobie "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto"?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 11:00
Wakacyjny repertuar kin rządzi się swoimi prawami. Pojawiają się długo oczekiwane hity, uzupełniane przez mniej spektakularne, ale zdecydowanie rozrywkowe produkcje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do świata meksykańskich karteli narkotykowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 11:00
Po trzech latach od premiery pierwszej części filmu "Sicario", przyszedł czas na kontynuację dobrze przyjętego thrillera. O czym opowiada najnowsza produkcja Stefano Sollimy? 
rozwiń zwiń