"Queen" i legendarny Freddie Mercury na dużym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 10:40
– Ponad dwugodzinna projekcja "Bohemian Rhapsody" to duża dawka muzyki. Nie są to wyłącznie dźwiękowe strzępy, ale obszerne fragmenty utworów. Odtwórca głównej roli sprawia, że trudno oderwać wzrok od ekranu – mówi Ryszard Jaźwiński.
Audio
  • Dlaczego warto obejrzeć "Bohemian Rhapsody"? (Fajny film/Trójka)
Freddie Mercury
Freddie MercuryFoto: PAP/DPA

W rolę charyzmatycznego frontmana zespołu "Queen" wcielił się Rami Malek. To amerykańsko-brytyjska produkcja, wyreżyserowana przez Bryana Singera opowiadająca historię rockowego zespołu i ich muzycznego dorobku.

– To dobra okazja, aby przypomnieć sobie największe przeboje grupy, zarówno te z początku ich kariery, jak też te wylansowane przez popularnego lidera. On sam w filmie przedstawiany jest dość powściągliwie, a skandalizujące momenty z życia Freddiego Mercury nie stanowią istotnych wątków narracyjnych. Film wraz z rozwojem fabuły ewoluuje i zmienia formę – dodaje.

Okazuje się, że znalezienie odpowiedniej osoby, która wcieli się w legendarną postać zespołu "Queen" było nie lada wyzwaniem – Poszukiwania odtwórcy głównej roli trwały długo, aż w końcu postawiono na mało znanego aktora, grającego przede wszystkim w serialach – mówi Ryszard Jaźwiński.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 8.11.2018
Godzina emisji: 10.18

kb/kw


Czytaj także

"Książę i dybuk", czyli historia Michała Waszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:00
18 maja zostaną wręczone nagrody 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Czy reprezentujący Polskę w konkursie głównym dokument Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego "Książę i dybuk" ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy w sobie "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto"?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 11:00
Wakacyjny repertuar kin rządzi się swoimi prawami. Pojawiają się długo oczekiwane hity, uzupełniane przez mniej spektakularne, ale zdecydowanie rozrywkowe produkcje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do świata meksykańskich karteli narkotykowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 11:00
Po trzech latach od premiery pierwszej części filmu "Sicario", przyszedł czas na kontynuację dobrze przyjętego thrillera. O czym opowiada najnowsza produkcja Stefano Sollimy? 
rozwiń zwiń