Celebrycki kryminał w futurystycznej oprawie. "Ja teraz kłamię" Pawła Borowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 10:30
"Ja teraz kłamię" to pierwszy od dekady film pełnometrażowy reżysera, który w 2009 roku zasłynął debiutanckim "Zero".
Audio
  • "Ja teraz kłamię" Pawła Borowskiego. Propozycja dla tych, którzy lubią zagadki (Fajny film/Trójka)
Fotos z filmu Ja teraz kłamie Pawła Borowskiego
Fotos z filmu "Ja teraz kłamie" Pawła BorowskiegoFoto: Olaf Tryzna

Opowiada o trójce celebrytów (w te role wcielili się Maja Ostaszewska, Rafał Maćkowiak oraz Paulina Walendziak), którzy walczą o główną nagrodę w telewizyjnym show "Konfesjonał gwiazd", gdzie publiczność decyduje, czy wierzy w ckliwe historie z życia opowiadane przez uczestników. Wkrótce program rozrywkowy przybiera formę kryminalnego dochodzenia, a granica pomiędzy prawdą a kłamstwem zaciera się coraz bardziej. Oprócz fabuły, na wspomnienie zasługują wyjątkowa, futurystyczna scenografia, kostiumy oraz charakteryzacja.

 – To dobra propozycja dla tych, którzy lubią w kinie zagadki, także te kryminalne (...). Jeszcze lepsza dla widzów, którzy lubią wyjść z kina pełni refleksji dotyczących naszego współczesnego świata – w tym wypadku raczej gorzkich, bo demaskujących wszechobecne kłamstwa i manipulacje, które tak łatwo kreować, chociażby w telewizji czy w internecie. Najlepsza dla osób wrażliwych na piękno wizualne i wyszukane formy plastyczne. To będzie prawdziwa uczta – opisuje Ryszard Jaźwiński.

Ile Pawłowi Borowskiemu zajęła praca nad filmem? Kto jeszcze pojawił się w jego obsadzie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 4.07.2019
Godzina emisji: 10.24

kr/mk

Czytaj także

Złote Globy. Zaskakujące zwycięstwo "Bohemian Rapsody"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 13:55
– Niespodzianką jest nagroda za najlepszy film dramatyczny dla "Bohemian Rapsody". Nie dziwi wyróżnienie za rolę Freddiego Mercury'ego, które otrzymał Rami Malek, ale ten film nie był faworytem – komentował tegoroczne rozdanie nagród Łukasz Adamski, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary 2019: Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Rami Malek

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 05:00
Aktorem wyróżnionym przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej nagrodą dla "Najlepszego aktora pierwszoplanowego" został Rami Malek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elton John i 80-lecie Blue Note

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 16:56
Na program audycji złożyły się dwa albumy: "Unity" Larry'ego Younga i "Don't Shoot Me I'm Only the Piano Player" Eltona Johna.
rozwiń zwiń