Roma Gąsiorowska i opowieść o specjalnej wrażliwości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 10:50
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni już niedługo. Pojawi się na nim i Roma Gąsiorowska, jednak w zupełnie innym charakterze niż zazwyczaj. Właśnie w tym mieście rozpoczną się prace nad najnowszym filmem Iwony Siekierzyńskiej, który wyróżnia nietypowy temat i równie nietypowa obsada.
Audio
  • Roma Gąsiorowska w projekcie z niepełnosprawnymi aktorami (Fajny Film/Trójka)
Roma Gąsiorowska
Roma GąsiorowskaFoto: materiały promocyjne

– Będzie to projekt szczególny. Przede wszystkim ze względu na temat, który jest poruszony w filmie. Iwona Siekierzyńska, która jest reżyserką i autorką scenariusza, zaangażowała do projektu mnie i Wojtka Solarza do głównych ról. Obok nas zaangażowała kilkanaścioro niepełnosprawnych, dorosłych aktorów. Będziemy opowiadać historię, która jest ponad podziałami – opowiadała aktorka Ryszardowi Jaźwińskiemu. 

Z Romą Gąsiorowską rozmawialiśmy także o postaci, w którą wcieli się w filmie, a także o stronie organizacyjnej projektu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
GośćRoma Gąsiorowska
Data emisji: 29.07.2019
Godzina emisji: 10.44

kr

Czytaj także

Życie rodziców z niepełnosprawnością

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:39
W Polsce jest około trzystu pięćdziesięciu tysięcy rodziców z niepełnoprawnością. Wiedzieliśmy o tym? Co o nich wiemy? Jak im się żyje? To niewidzialność. Jest też hiperwidzialność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: dążenie do ideału jest dosyć dyskusyjne

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 14:00
W audycji przypomnieliśmy fragmenty rozmowy z aktorką podczas spotkania z publicznością na Festiwalu "Trójka Górom" w Szklarskiej Porębie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni rozwijają skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 00:00
Fundacja "Podaj Dalej" z Konina stworzyła inicjatywę "Rozwiń Skrzydła", skierowaną do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski, które chcą spróbować swoich sił w sportach lotniczych.
rozwiń zwiń