"Na bank się uda". 20. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu rozpoczęta!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 10:55
Właśnie rozpoczyna się 20., jubileuszowa edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, która potrwa aż do 18 sierpnia. Na miejscu jest już Ryszard Jaźwiński, który rozmawiał z dyrektorką festiwalu, Joanną Swachą.
Audio
  • Moc pokazów przedpremierowych w Zwierzyńcu! (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Na bank się uda Szymona Jakubowskiego
Kadr z filmu "Na bank się uda" Szymona JakubowskiegoFoto: mat. promocyjne

– Dziś wieczorem zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu "Na bank się uda". Będzie to pokaz wyjątkowy, bo przyjechało do nas dwóch aktorów z tego filmu, czyli Marian Dziędziel i Lech Dyblik. W tym roku mamy bardzo dużo pokazów przedpremierowych, naliczyliśmy aż 75 tytułów. Podkreślamy to, że jesteśmy akademią, czyli oprócz tego, że skupiamy się na przedpremierach polskich i zagranicznych dużych tytułów, pokazujemy też kino nieznane. W tym roku postawiliśmy na Urugwaj. 9 filmów, które pokazujemy, nigdy nie gościło na polskich ekranach – opowiada rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego. 

Pokazów jakich konkretnie filmów możemy spodziewać się na festiwalu w Zwierzyńcu? Kto wystąpi na koncertach towarzyszących wydarzeniu?

Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w dołączonym nagraniu audycji.

Fragment plakatu promującego 20. edycję Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Fragment plakatu promującego 20. edycję Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 9.08.2019
Godzina emisji: 10.48

kr/mk

Czytaj także

Co warto zobaczyć podczas Wiosny Filmów?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 11:00
Do 22 kwietnia w dwóch warszawskich kinach zaplanowane są projekcje filmów biorących udział w 24. Festiwalu Wiosna Filmów. Dyrektor imprezy opowiedział o tegorocznej edycji w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na co zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:16
Od 17 do 22 września w Gdyni trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Jakie nowości w tym roku czekają na widzów i miłośników polskiego kina? O tym co warto zobaczyć, opowiedział w Trójce Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń