Magdalena Celmer: słyszę postaci, o których czytam

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 10:55
"Zgniłe uszy" Piotra Dylewskiego zdobyły Jantara na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", a teraz podbijają kolejne wakacyjne festiwale. Ryszard Jaźwiński rozmawiał z odtwórczynią jednej z głownych ról, Magdaleną Celmer.
Audio
  • "Zgniłe uszy" podbijają festiwale. Czy podbije też kina? (Fajny Film/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/mrmohock

Nasza rozmówczyni jest także współautorką scenariusza filmu. – Mieszkać w domu z Jantarem to wspaniałe wyróżnienie. Kreowanie postaci i wymyślanie dialogów dla innych to wspaniała możliwość. Tak sie złożyło, że Piotr Dylewski zaufał mi i oddał scenariusz do "Zgniłych uszu". Wiem jak postacie powinny mówić i to jest wartość tego scenariusza  – mówiła Magdalena Celmer.

Jakie były pierwsze kroki Magdaleny Celmer jako scenarzystki? Skąd wziął się pomysł na oryginalną fabułę "Zgniłych uszu"?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 26.08.2019
Godzina emisji: 10.44

kr

Czytaj także

Co warto zobaczyć podczas Wiosny Filmów?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 11:00
Do 22 kwietnia w dwóch warszawskich kinach zaplanowane są projekcje filmów biorących udział w 24. Festiwalu Wiosna Filmów. Dyrektor imprezy opowiedział o tegorocznej edycji w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na co zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:16
Od 17 do 22 września w Gdyni trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Jakie nowości w tym roku czekają na widzów i miłośników polskiego kina? O tym co warto zobaczyć, opowiedział w Trójce Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń