Wystartował 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 10:48
"Boże Ciało" Jana Komasy, "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy czy "Piłsudski" Michała Rosy – te i więcej tytułów pojawi się w ramach 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Już od rana w kilku salach kinowych można oglądać polskie produkcje, zarówno te najnowsze, jak i te sprzed ponad stu lat. 
Audio
  • Otwarcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Boże Ciało
Kadr z filmu "Boże Ciało"Foto: mat. promocyjne

– Festiwal otwieramy kolejnym interesującym filmem Agnieszki Holland "Obywatel Jones" oraz pewną ciekawostką – bardzo dawnym filmem "Powrót Birbanta" Kazimierza Prószyńskiego. Materiał się nie zachował, w związku z tym dokonano rekonstrukcji. Mamy 13 premier i cztery debiuty, głównie dramaty psychologiczno-obyczajowe. Kino historyczne zajmuje tylko część tego programu – mówi Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu.

Kto wcielił się w tytułową rolę birbanta w nowej wersji obrazu Prószyńskiego z 1902 roku? Który z proponowanych w tym roku filmów ma największą szansę na sukces? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 16.09.2019
Godzina emisji: 10.43

kr/mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Co warto zobaczyć podczas Wiosny Filmów?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 11:00
Do 22 kwietnia w dwóch warszawskich kinach zaplanowane są projekcje filmów biorących udział w 24. Festiwalu Wiosna Filmów. Dyrektor imprezy opowiedział o tegorocznej edycji w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na co zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:16
Od 17 do 22 września w Gdyni trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Jakie nowości w tym roku czekają na widzów i miłośników polskiego kina? O tym co warto zobaczyć, opowiedział w Trójce Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń