X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mój kraj taki piękny" – krótki film o podzielonej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 10:50
– Zawsze chciałem zrobić film o czymś, co mnie niepokoi. Zjawisko nacjonalizmu jest właśnie czymś takim – mówił Grzegorz Paprzycki, reżyser krótkometrażowego filmu dokumentalnego "Mój kraj taki piękny".
Audio
  • "Mój kraj taki piękny" Grzegorza Paprzyckiego. Rozmowa z reżyserem (Fajny film/Trójka)
Fotos z filmu Mój kraj taki piękny Grzegorza Paprzyckiego
Fotos z filmu "Mój kraj taki piękny" Grzegorza PaprzyckiegoFoto: mat. promocyjne

Trwający zaledwie pół godziny "Mój kraj taki piękny" Grzegorza Paprzyckiego docenili organizatorzy festiwalu "Przeźrocza" w Bydgoszczy. Wcześnie zdobył już Złotego Lajkonika w konkursie polskim Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie.

– Ten film jest bardziej o podzielonej Polsce. Ogólną przestrzenią jest walka dwóch stron, czyli lewicy i skrajnej prawicy w postaci narodowców. Metraż był pewnym ograniczeniem. Na etapie montażu zrezygnowaliśmy z portretowania pojedynczych bohaterów i zdecydowaliśmy się na bohatera zbiorowego. Portretowaliśmy zbiorowość, która bierze udział w marszach nacjonalistów w Polsce. Wydaje nam się, że udało nam się wejść w te środowiska trochę głębiej, po jednej i po drugiej stronie – opowiadał reżyser w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Czy film pozostawia pole do dialogu pomiędzy zwaśnionymi stronami? W jakiej, według artysty, kondycji jest współczesne kino społeczne? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Grzegorz Paprzycki (reżyser, twórca filmu "Mój kraj taki piękny")
Data emisji: 30.09.2019
Godzina emisji: 10.43

mat. promocyjne/kr/mk

Czytaj także

Co warto zobaczyć podczas Wiosny Filmów?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 11:00
Do 22 kwietnia w dwóch warszawskich kinach zaplanowane są projekcje filmów biorących udział w 24. Festiwalu Wiosna Filmów. Dyrektor imprezy opowiedział o tegorocznej edycji w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na co zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:16
Od 17 do 22 września w Gdyni trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Jakie nowości w tym roku czekają na widzów i miłośników polskiego kina? O tym co warto zobaczyć, opowiedział w Trójce Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń